Nors turnyras laikomas vienu prestižiškiausių draugiškų turnyrų žemyne, labiausiai jis nuskambėjo ne dėl atkaklių krepšinio batalijų, o dėl muštynių, kurias prieš penkerius metus surengė Graikijos ir Serbijos krepšininkai.
Šį konfliktą savo akimis stebėjo ir dabartinis Lietuvos nacionalinės rinktinės treneris Jonas Kazlauskas. Specialistas tuo metu stovėjo prie Graikijos rinktinės vairo ir stengėsi raminti įsikarščiavusius sportininkus.
2010-ųjų metų turnyro paskutinėse rungtynėse nė iš tolo nedvelkė draugiška dvasia. Aistrų bangos kilo po to, kai šeimininkams pirmaujant penkiais taškais, įsiuto teisėjų darbu nepatenkintas Serbijos rinktinės treneris Dušanas Ivkovičius.
Duda išplūdo arbitrą necenzūriniais žodžiais, o po kelių minučių emocijos persikėlė ir į aikštę. Susikirto Pirėjo „Olympiakos“ tuo metu priklausęs serbas Milošas Teodosičius bei Atėnų „Panathinaikos“ atstovavęs graikas Antonis Fotsis. Šio komandos draugas Dimitris Diamantidis suskubo išskirti žaidėjus, tačiau netrukus aikštė virto tikru kovų ringu.
A.Fotsis sulaukė smūgio į žandikaulį. Kai priešininkui norėjo atsakyti tuo pačiu, jį už veido stvėrė ir sulaikė kiti Serbijos krepšininkai. Netrukus susirėmimas virto masinėmis muštynėmis. Į atlapus vieni kitiems kibo Nenadas Krstičius, Marko Keseljis bei Nemanja Bjelica, susigrūmę su Sofokliu Schortsaničiu, Kostu Tsartsariu bei jau minėtu A.Fotsiu.
Aistras vėsinti atbėgo Ioannis Bourousis, tačiau gerų „centro“ ketinimų niekas nesuprato. Sumišęs N.Krstičius link graikų sviedė kėdę, kuri kliudė I.Bourousio galvą. Aukštaūgis netrukus pasruvo krauju.
Kruvinas I.Bourousis dar bandė atsilyginti, tačiau jį sulaikė komandos draugai. Mačas buvo nutrauktas.
Graikas netrukus nuvyko į policijos komisariatą ir parašė pareiškimą dėl Serbijos komandos kapitono veiksmų. Čia pat N.Krstičių puolė gelbėti Serbijos olimpinio komiteto prezidentas bei buvęs legendinis krepšininkas Vlade Divacas.
Kėdę metęs N.Krstičius tą vakarą praleido areštinėje, o vėliau buvo suspenduotas trejoms oficialioms rungtynėms bei sumokėjo 45 tūkst. Šveicarijos frankų baudą (34 tūkst. eurų).
„Niekada nepriėmiau N.Krstičiaus atsiprašymo. Jei mano klubas ir Nenadas kada nors sukirstų rankomis, iš karto palikčiau komandą“, – po kelerių metų incidentą prisiminė I.Bourousis.
2010-ieji buvo paskutiniai metai, kai į turnyrą buvo kviečiami Serbijos krepšininkai.
Po kelerių metų N.Krstičius ir I.Bourousis dar kartą susikibo Eurolygos rungtynėse žaidžiant Maskvos CSKA ir Madrido „Real“ ekipoms.