2020 03 03 /20:59

Trinktelėjo durimis: Europos kampaniją  „Rytas“ baigė pergale

Vilniaus „Ryto“ krepšininkai pakiliomis nuotaikomis atsisveikino su Europos taurės turnyru. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai antradienio vakarą namuose 83:75 (20:12, 23:15, 24:23, 16:25) nukovė Stambulo „Galatasaray“ ekipą. Tiesa, ši pergalė nieko nereiškė – visas viltis prasibrauti į atkrintamąsias vilniečiai buvo praradę dar prieš tris savaites.
Evaldas Kairys
Evaldas Kairys / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

G grupėje „Rytas“ finišavo trečias, tuo tarpu prieš dvikovą Vilniuje vilčių prasibrauti į atkrintamąsias irgi neturėję turkai Europos kampaniją baigė paskutinėje vietoje. Iš G ketverto į „Top 8“ žengė Kazanės UNIKS ir „Monaco“. Abi šios komandos tarpusavio rungtynes žais trečiadienį.

„Rytas“ antradienio vakarą negalėjo remtis trimis žaidėjais: Pako Cruzas ilsisi po Amerikos atrankos rungtynių, Martynas Echodas tebesigydo pėdos traumą, o Ąžuolas Tubelis dar keturias savaites nešios įtvarą dėl skilusio kairės rankos piršto.

Visgi net gerokai nukraujavę šeimininkai šansų savo varžovams nesuteikė. Solidų pranašumą (43:27) vilniečiai susikrovė dar iki didžiosios pertraukos, trečiojo kėlinio pabaigoje įgijo rekordinį 26 taškų pranašumą (65:39), o blanki ketvirto kėlinio pradžia (0:10) grąžino intrigą, bet šventės Vilniuje nesugadino.

„Rungtynių pabaigoje pritrūko koncentracijos, bet noriu pasveikinti komandą ir sirgalius su pergale. Nors ir neprasibrovėm į atkrintamąsias, sezonas Europoje nebuvo prastas“, – po mačo pripažino „Ryto“ strategas Dainius Adomaitis.

Rezultatyviausiai vilniečių gretose žaidė po 13 taškų pelnę Dovis Bičkauskis, Tu Holloway ir Evaldas Kairys, 12 pridėjo Arnas Butkevičius.

Šiame mače vilniečiai laimėjo pagal beveik visas statistines kategorijas: tritaškius metė 45 proc. (9/20), perėmė net 11 kamuolių, gerokai rečiau (13 prieš 19) už varžovus klydo.

Įdomu tai, kad iki didžiosios pertraukos turkų gretose taškus buvo pelnę tik trys žaidėjai: Aaronas Harrisonas, Emiras Gokalpas ir Zachas Auguste.

Pirmame tarpusavio susitikime Stambule vilniečiai irgi iškovojo įtikinamą pergalę 89:73.

„Rytas“: Dovis Bičkauskis, Tu Holloway (6 rez. perd.) ir Evaldas Kairys (7 atk. kam.) po 13, Arnas Butkevičius 12, Cameronas Bairstow 9, Deividas Sirvydis 8 (4 atk. kam.).

„Galatasaray“: Zachas Auguste 22, Aaronas Harrisonas 18, Yigitas Arslanas 14.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys: „Rytas“ – „Galatasaray“ 83:75 (20:12, 23:15, 24:23, 16:25).

40 min. Tu Holloway pataiko iš vidutinio nuotolio, o Arnas Butkevičius – iš toli. Pakvimpa pergale. „Rytas“ atsisveikina pergale.

38 min. Labai svarbūs „Ryto“ taškai. Po netaiklaus Eimanto Bendžiaus tritaškio metimo kamuolį pataiko Evaldas Kairys – 75:67.

37 min. Evaldas Kairys ir Eimantas Bendžius prameta po dvi baudas, o turkai iriasi pirmyn. 73:67.

36 min. Pagaliau. Taškų sausrą baudos metimais nutraukia Dovis Bičkauskis.

35 min. Krizė tęsiasi. 0:10 ir iš persvaros lieka vos septyni taškai – 67:60.

34 min. Po atkarpos 0:8 Dainius Adomaitis skambina pavojaus varpais ir šaukia minutės pertraukėlę.

33 min. Turkai nepasiduoda ir po truputį grąžina intrigą. Per pirmas tris kėlinio minutes nukerpa dar septynis taškus ir iš „Ryto“ persvaros palieka tik 10 taškų.

III kėlinys: „Rytas“ – „Galatasaray“ 67:50 (20:12, 23:15, 24:23).

29 min. Nesportinė pražanga Doviui Bičkauskiui. Po šio epizodo turkai atkuto. Pajutę žaidimo ritmą, „Galatasaray“ krepšininkai pradėjo pataikyti iš toli ir pradėjo mažinti deficitą.

28 min. Fantastiškas Dovio Bičkauskio epizodas. Tolimas tritaškis baigiantis atakai ir rekordinė persvara – 65:39.

27 min Dovis Bičkauskis demonstruoja universalumą. Šį kartą efektyvus floateris – 62:39.

26 min. Neatsilieka ir Dovis Bičkauskis. Tritaškis ir 60:37.

25 min. Koks Arno Butkevičiaus tritaškis! 57:37 – pirmą kartą vilniečių persvara pasiekia 20 taškų žymą.

23 min. Turkai iš lėto atranda pataikyti sugebančių žaidėjų, tačiau „Ryto“ puolimas ir toliau nestringa. Apsiginti prieš šeimininkus „Galatasaray“ krepšininkams sekasi sunkiai. 54:37.

21 min. Vilniečiai ir toliau puikiai dalijasi kamuoliu. Evaldas Kairys sumeta baudas – 45:29.

II kėlinys: „Rytas“ – „Galatasaray“ 43:27 (20:12, 23:15).

20 min. Deividas Sirvydis tritaškiu užbaigia pirmą rungtynių pusę. Per pirmą rungtynių pusę turkų gretose taškus pelnė tik trys žaidėjai: Aaronas Harrisonas, Emiras Gokalpas ir Zachas Auguste.

19 min. Per pirmus du kėlinius „Rytas“ perėmė net devynis kamuolius – neįtikinėtinas skaičius. Solidus dviženklis pranašumas – 40:27.

18 min. Turkai kiek atkuto, tačiau „Rytas“ ir toliau užtikrintai pirmauja. Vilniečiai prastokai meta baudų metimus. Jei pataikytų ir juos, varžovams šansų išvis nebūtų.

15 min. Arnas Butkevičius bėga į greitą puolimą, pelno dar du taškus ir tęsia vilniečių dominavimą – 33:21.

13 min. Karolis Giedraitis įleidžia tritaškį, o tuomet iniciatyvos imasi Dovis Bičkauskis. Penki gynėjo taškai iš eilės ir „Rytas“ toliau tolsta – 26:12.

I kėlinys: „Rytas“ – „Galatasaray“ 20:12.

9 min. Prabyla ir Eimantas Bendžius. Solidi rungtynių pradžia.

7 min. Evaldas Kairys kuria gražiausią rungtynių epizodą – 18:12.

4 min. Vilniečius trukteli legionieriai. Iš pradžių pataiko Tu Holloway, o vėliau penkis taškus iš eilės renka Cameronas Bairstow. „Rytas“ bėga į priekį 12:6.

3 min. Rungtynių pirmosiomis minutėmis daug chaotiško žaidimo ir netaiklių metimų. Iniciatyvos kol kas nepavyksta įgyti nė vienai ekipai – 5:5.

2 min. Pirmąjį rungtynių tašką baudos metimu pelnė Evaldas Kairys.

1 min. Vilniečiai mačą pradėjo tokiu penketu: Tu Holloway, Mindaugas Girdžiūnas, Arnas Butkevičius, Cameronas Bairstow ir Evaldas Kairys.

Ekspertai įvertino: ko reikia, kad Lietuvos verslai klestėtų?