2022 02 19

„Barca“ Karaliaus taurės starte volu pervažiavo trečią Ispanijos komandą

„Barcelona“ buvo nuprausta šaltu dušu Ispanijos Karaliaus taurės ketvirtfinalio starte, bet įsibėgėjusi nepaliko varžovams jokių šansų.
Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius / Euroleague.net

Dviejų Katalonijos komandų akistatoje „Barca“ net 107:70 (22:26, 30:16, 36:11, 19:17) pervažiavo Manresos „Baxi“ klubą.

Pedro Martinezo treniruojama Manresos ekipa sėkmingai pradėjo rungtynes ir 16:0 įpusėjus pirmajam ketvirčiui turėjo dviženklę persvarą (18:6).

Tačiau toks šaltas dušas pažadino „Barcelona“ ekipą, kuri likusią susitikimo dalį aikštėje tiesiog dominavo.

Po pirmojo kėlinio Šarūno Jasikevičiaus komanda dar atsiliko 22:26, bet antrąjį laimėjo 30:16 ir įpusėjus rungtynėms pirmavo 52:42.

Visiškai triuškinti varžovus „Barca“ ėmėsi trečioje rungtynių atkarpoje. Per ją katalonai pataikė šešis tritaškius ir beveik neprametė iš jokios distancijos, o kėlinį laimėjo net 25 taškais – 36:11. Po 30 minučių nugalėtojas klausimų jau nekėlė – 88:53.

Ketvirtajame kėlinyje liko sutvarkyti tik formalumus, o vienu metu „Barcos“ persvara siekė net 38 taškus.

Rokas Jokubaitis nugalėtojams per 22 minutes pelnė 11 taškų (3/4 dvit., 1/2 trit., 2/4 baud.), atkovojo ir perėmė po vieną kamuolį, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, du kartus prasižengė, išprovokavo 6 pražangas ir surinko 20 naudingumo balų.

Įdomu tai, kad „Barcelona“ ir „Baxi“ yra kaimynės Ispanijos ACB pirmenybėse – Barselonos ekipa užima antrą, o Manresos – trečią vietą. Be to, pirmąją šio sezono akistatą „Palau Blaugrana“ arenoje po pratęsimo 96:95 laimėjo „Baxi“.

Šeštadienį pusfinalyje „Barcelona“ grumsis su Mursijos UCAM ekipa, kuri ketvirtfinalyje netikėtai 86:83 eliminavo „Valencia“ klubą.

Kitame pusfinalyje taip pat šeštadienį kausis Madrido „Real“ ir Tenerifės „Lenovo“ ekipos.

„Barcelona“: Nikola Mirotičius ir Brandonas Daviesas po 14, Nicolas Laprovittola 13, Rokas Jokubaitis, Alexas Abrinesas ir Dante Exumas po 11.

„Baxi“: Sylvainas Francisco 19, Joe Thomassonas 14, Ismaelis Bako 9.