2022 03 16

Baskus sutriuškinusi „Barca“ užkopė į Ispanijos lygos viršūnę

„Barcelona“ (18-4) susigrąžino pirmąją vietą Ispanijos ACB pirmenybėse. Šarūno Jasikevičiaus treniruojama komanda svečiuose užtikrintai 96:77 (22:16, 20:15, 25:21, 29:25) nugalėjo Vitorijos „Baskonia“ (12-11).
Kauno „Žalgiris“ – Barselonos „Barcelona“
Nikola Mirotičius ir Rokas Jokubaitis / Erikas Ovčarenko/BNS

„Barca“ po šios pergalės aplenkė Madrido „Real“ (18-5) ir po kelių mėnesių pauzės vėl yra ACB viršūnėje.

Nugalėtojams Rokas Jokubaitis per 15,5 minutės pelnė 6 taškus (3/6 dvit.), atkovojo 2 ir prarado 1 kamuolį, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, prasižengė du kartus ir surinko 8 naudingumo balus.

Baskų ekipai Tadas Sedekerskis per 11 minučių pelnė 4 taškus (1/1 dvit., 0/1 trit., 2/2 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, po kartą suklydo ir prasižengė bei surinko 10 naudingumo balų.

Jo komandos draugas Rokas Giedraitis per 25,5 minutės irgi pelnė 4 taškus (2/3 dvit., 0/3 trit.), atkovojo 1 kamuolį, vieną kartą prasižengė ir surinko 3 naudingumo balus.

„Barcos“ gretose spindėjo net aštuonis tritaškius (iš 11) sušaudęs argentinietis Nicolas Laprovittola. Jo sąskaitoje – 24 taškai.

Unikalią statistinę eilutę užfiksavo Nickas Calathesas, kurio sąskaitoje – tik 2 taškai, tačiau 7 atkovoti kamuoliai ir net 13 rezultatyvių perdavimų.

„Baskonia“ Ispanijos pirmenybėse užima aštuntą vietą.

„Baskonia“: Simone Fontecchio 19, Matthew Costello 16, Alecas Petersas 11, Stevenas Enochas 10 (9 atk. kam.).

„Barcelona“: Nicolas Laprovittola 24 (8/11 trit.), Brandonas Daviesas 15, Nikola Mirotičius 14, Rolandas Šmitas 12, ..., Nickas Calathesas 2 (7 atk. kam., 13 rez. perd.).