2023 01 25

Beprotiškas scenarijus: 27 taškais pirmavęs „Lietkabelis“ vos neprisižaidė

Panevėžio „Lietkabelio“ (5-7) krepšininkai Europos taurės lyderius savo arenoje priėmė nesvetingai, bet vėliau įteikinėjo dovaną po dovanos. Laimei, pergalę pavyko išsaugoti. Nenado Čanako komanda išbarstė 27 taškų pranašumą, bet galiausiai 92:88 (16:18, 24:13, 32:16, 20:41) nugalėjo Breso Burgo JL ekipą (8-4).

Panevėžio komanda rungtynes pradėjo itin sunkiai, pirmuosius taškus pelnė tik sužaidus keturias minutes, o per tą laiką JL bėgo į priekį 8:0. Galiausiai N.Čanako ekipa ėmė pulti sėkmingiau, pavijo varžovus ir po pirmojo kėlinio komandas teskyrė du taškai (16:18).

Gedimino Oreliko trys tritaškiai iš eilės kėlė iš vietų „Kalnapilio“ areną, kurioje „Lietkabelis“ antrojo kėlinio viduryje įgijo jau dviženklį pranašumą (33:22).

Per pertrauką panevėžiečiai pirmavo devyniais taškais. O tuomet prasidėjo...

Neįtikėtinu spurtu 21:4 pradėjo trečią kėlinį panevėžiečiai ir ėmė triuškinti savo varžovus net 26 taškų skirtumu (61:35). Iš viso per trečiąjį ketvirtį „Lietkabelis“ suvertė net 32 taškus.

Net keletą kartų komandas skyrė 27 taškai, bet „Lietkabelis“ pradėjo paskutinį ketvirtį užmigęs. 22:3 šovė į priekį JL komanda ketvirtajame kėlinyje. Intriga grįžo, skirtumas ištirpo vos iki šešių taškelių (75:69).

Tiksėjo paskutinė minutė, kai JL sumažino atsilikimą iki keturių taškelių, bet tuomet Stefanas Peno pelnė taškus, varžovai neprotingai užsidirbo nesportinę pražangą. Galiausiai nervų karas buvo laimėtas.

„Lietkabelis“ šia įspūdinga pergale nutraukė keturių iš eilės pralaimėjimų Europos taurėje seriją.

G.Orelikas suvertė net 27 taškus (6/9 trit.) ir buvo pagrindinis pergalės kalvis. Neseniai į „Lietkabelį“ sugrįžęs puolėjas atkovojo 6 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir finišavo su 29 naudingumo balais savo sąskaitoje.

Pralaimėjusiems 31 tašką pelnė Jamesas Palmeris.

„Lietkabelis“ pataikė 48 proc. dvitaškių (12/25) ir net 40 proc. tritaškių (14/35), laimėjo kovą dėl kamuolių 39:25, bet suklydo net 21 kartą.

„Lietkabelis“: G.Orelikas 27 (6 atk. kam.), J.Morrisas 14, L.Lipkevičius 11, G.Golomanas ir P.Murauskas po 8.

JL: J.Palmeris 31, A.Julienas 14, I.Mike'as ir F.Massenatas po 10.