Paskutinė akcijos diena! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2022 09 06

Bulgarijos triumfas Tbilisyje: D.Bostas pakartojo A.Džordževičiaus tritaškių rekordą

Dee Bostas surengė įspūdingą pasirodymą, o jo vedama Bulgarijos rinktinė šiame Europos čempionate iškovojo pirmąją pergalę, A grupės rungtynėse antradienį 92:80 (14:18, 25:20, 27:19, 26:23) pranokusi šeimininką Sakartvelą.
Dee Bostas
Dee Bostas / FIBA nuotr.

Įpusėjus dvikovai bulgarai turėjo tik taško pranašumą, bet po pertraukos sugebėjo perlaužti rungtynes savo naudai.

Pagrindiniu pergalės kalviu tapo D.Bostas. Buvęs žalgirietis žaidė 38 minutės ir pelnė 33 taškus bei pataikė net devynis tritaškius iš 14 bandymų.

Maža to, Bulgarijos rinktinės mažylis atliko 12 rezultatyvių perdavimų ir surinko 38 naudingumo balus.

9 tritaškiai – pakartotas Europos čempionatų rekordas, kurį 1995 metais finale buvo užfiksavęs lietuvius nužudęs Aleksandras Džordževičius.

Sakartvelas: Goga Bitadzė 21, Thaddusas McFaddenas 19, Sandro Mamukelašvilis 13 (11 atk. kam., 6 rez. perd.), Duda Sanadzė (2/6 tritaškių) ir Giorgi Šermadinis – po 10.

Bulgarija: Dee Bostas 33 (12 rez. perd.), Aleksandras Vezenkovas 28 (14 atk. kam.), Pavlinas Ivanovas 17.