2022 02 13

D-Mo klubas sukūrė stebuklą per 0,3 sek., bet galiausiai krito dviejų pratęsimų dramoje

Kauno „Žalgirio“ ekipai paskutiniu metimu pralaimėjęs „Monaco“ (12-7) su Donatu Motiejūnu priešakyje gavo dar skaudesnį niuksą vietiniame fronte. Dviejų Eurolygos komandų mūšyje Monako kunigaikštystės klubas po dviejų pratęsimų 79:87 (7:14, 22:11, 13:22, 22:17, 8:8, 7:15) nusileido Vilerbano ASVEL (13-6).
Donatas Motiejūnas
Donatas Motiejūnas / „Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje ASVEL pirmavo net 13 taškų persvara (55:42), tačiau svečiai iš Monako pademonstravo tvirtą stuburą ir sugebėjo atkurti intrigą.

Likus 1,5 min. šeimininkai dar buvo priekyje rezultatu 64:58, bet tuomet dvitaškį pelnė Mike'as Jamesas, tokios pat vertės metimą pataikė sugrįžęs Leo Westermannas, o likus 0,3 sek. tikrą stebuklą sukūrė Alpha Diallo.

Pastarasis pelnyti taškus galėjo tik vienu būdu – pamušęs kamuolį į krepšį. Būtent tai prancūzas ir padarė iš užribio kamuolį išsimetus M.Jamesui, o ekipos keliavo į pratęsimą.

Papildomoje penkių minučių atkarpoje „Monaco“ dar kartą išnešė sveiką kailį, o šįsyk komandą gelbėjo veteranas Willas Thomasas. Pratęsimo pabaigoje amerikietis surinko keturis taškus paeiliui ir rezultatą išlygino (72:72), o apsigynę svečiai netgi turėjo galimybę išplėšti pergalę, tačiau M.Jameso metimas skriejo pro šalį.

Antrojo pratęsimo metu ASVEL galiausiai pavyko palaužti įspūdingą kovingumą demonstravusius varžovus ir švęsti dramatišką pergalę, po kurios turnyrinėje lentelėje Vilerbano klubas pakilo į antrą poziciją.

Donatas Motiejūnas iš viso ant parketo praleido 35 minutes, per kurias surinko 12 taškų (5/7 dvit., 0/2 trit., 2/4 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir surinko 14 naudingumo balų.

Mike'as Jamesas pelnė 23 taškus, tačiau iš žaidimo ir vėl atakavo tragiškai – iš viso į krepšį atakavo net 27 kartus, iš kurių pataikė vos 8 (29 proc.).

Vilerbano ASVEL: Marcosas Knightas 21 (11 atk. kam., 28 naud. bal.), Chrisas Jonesas 19, Matthew Strazelis 16, Jamesas Gistas 11 (7 atk. kam.), Charlesas Kahudi 10 (6 atk. kam.).

„Monaco“: Mike'as Jamesas 23 (1/8 trit., 5 rez. perd.), Willas Thomasas 15 (6 atk. kam.), Donatas Motiejūnas 12 (6 atk. kam.).