Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2023 04 06

Dovanų „Žalgiris“ nesulaukė: R.Giedraitis vedė „Baskonia“ į beprotišką pergalę

Vitorijos „Baskonia“ krepšininkai namuose beprotiškame puolimo mače 120:100 (32:24, 23:27, 33:24, 32:25) nugalėjo Vilerbano ASVEL ekipą ir toliau laikosi priekyje Kauno „Žalgirio“.
Rokas Giedraitis
Rokas Giedraitis / „Baskonia“ klubo nuotr.

„Baskonia“ prieš paskutinį Eurolygos turą turi 18 pergalių – tiek pat, kiek ir „Žalgiris“, tačiau Ispanijos ekipa lenkia kauniečius dėl geresnio tarpusavio rungtynių santykio.

Kazio Maksvyčio kariauna paskutines reguliariojo sezono rungtynes žais prieš Miuncheno „Bayern“ balandžio 14-ąją, o štai „Baskonia“ diena anksčiau vyks į Pirėjų, kur susikaus su „Olympiakos“ komanda, bandysiančia užsitikrinti pirmąją vietą galutinėje rikiuotėje.

Po dviejų kėlinių „Baskonia“ buvo priekyje prieš ASVEL 55:51, o į priekį baskus traukė Rokas Giedraitis, pirmoje mačo pusėje pasižymėjęs 13 taškų.

Puolimo rungtynėse „Baskonia“ susikrovė dviženklį pranašumą per trečiąjį kėlinį, kurį laimėjo net 33:24.

Tai buvo jau 12-asis iš eilės ASVEL pralaimėjimas Eurolygoje.

120 taškų – geriausias šio sezono puolimo rezultatas Eurolygoje. „Baskonia“ pataikė 69 proc. dvitaškių (25/36) ir 50 proc. tritaškių (17/34), išdalino net 33 rezultatyvius perdavimus.

R.Giedraitis iš viso žaidė 28 minutes, per kurias pelnė 19 taškų (1/1 dvit., 5/8 trit., 2/2 baud. met.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, 2 kartus prasižengė, provokavo 1 varžovų nuobaudą ir rinko 22 naudingumo balus.

Dariusas Thompsonas pelnė 23 taškus, išdalino net 12 perdavimų ir sukaupė 36 efektyvumo balus.

„Baskonia“: D.Thompsonas 23 (12 rez. perd., 36 naud. bal.), R.Giedraitis 19, M.Kotsaras 15, D.Hommesas 12, A.Kuručas ir V.Marinkovičius po 10.

ASVEL: J.Mathewsas 25, N.De Colo 19, D.Lighty ir D.Bostas po 12, C.Kahudi 11.