2023 06 18

Dramą išgyvenusi „Barca“ – per žingsnį nuo aukso

„Barcelona“ krepšininkams pavyko Ispanijos lygos finalo serijoje apginti namų aikštės pranašumą. Sekmadienio vakarą Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai savo tvirtovėje 86:85 dar kartą nukovė Eurolygos čempioną Madrido „Real“.
Šarūnas Jasikevičius ir „Barcelona“ krepšininkai
Šarūnas Jasikevičius ir „Barcelona“ krepšininkai / ZUMAPRESS / Scanpix nuotr.

Serijoje iki trijų pergalių „Barca“ pirmauja 2-0. Tai reiškia, kad Š.Jasikevičiaus vyrams iki Ispanijos čempionų titulo tetrūksta žingsnio.

Kiti du serijos mačai bus žaidžiami Madride, o penktoji akistata, jei jos reikės, vėl vyks Barselonoje.

Trečiajame kėlinyje „Barca“ turėjo 8 taškų pranašumą ir kontroliavo rungtynes, bet lemiamą atkarpą geriau žaidė svečiai.

Sergio Llullas tritaškiu ketvirtojo kėlinio viduryje persvėrė rezultatą „Real“ naudai ir nuo tos akimirkos iniciatyva priklausė Madridui.

Prasidėjus paskutinei minutei po Sertačo Šanli tritaškio komandas skyrė vos vienas taškas (82:83), bet tada Walteris Tavaresas atkovojo kamuolį puolime po netaiklaus S.Llullo metimo.

„Real“ centras gavo šansą mesti baudas, bet nepataikė nė vienos. Maža to, svečiai prasižengė kovodami dėl kamuolio ir Nikola Mirotičius gavo progą mesti baudas.

Taiklūs Miro metimai išvedė „Barca“ į priekį (84:83), bet likus 16 sek. S.Llullas išprovokavo Jano Vesely pražangą ir baudos metimais vėl grąžino trapų pranašumą Madridui.

Nico Laprovíttola likus 6 sek. dar kartą uždirbo W.Tavareso pražangą ir taikliais baudos metimais (86:85) paliko svečiams 6 sek. vilties.

„Real“ paėmė minutės pertraukėlę, bet paskutinis S.Llullo metimas buvo desperatiškas ir tikslo nepasiekė.

Rokas Jokubaitis nugalėtojams per 13 minučių pelnė 10 taškų (2/4 dvitaškių, 2/2 tritaškių), atkovojo kamuolį, atliko perdavimą, 2 kartus klydo, provokavo 2 pražangas, kartą prasižengė pats ir rinko 9 naudingumo balus.

„Barcai“ 25 taškus pelnė N.Mirotičius, 18 pridėjo J.Vesely, po 10 – Nikola Kaliničius ir N.Laprovittola.

„Real“ ekipoje 18 taškų surinko Mario Hezonja, 15 – S.Llullas, 13 – W.Tavaresas.

Trečiasis mačas Madride vyks antradienį.