2021 05 19

Dviejų pratęsimų drama Piteryje – „Zenit“ išlygino serijos prieš CSKA rezultatą

Intriguojančioje VTB Vieningosios lygos pusfinalio serijoje – lygybė. Sankt Peterburgo „Zenit“ klubas namie per du pratęsimus 107:104 (15:18, 16:21, 20:20, 24:16, 12:12, 20:17) įveikė Maskvos CSKA, o komandoms keliantis į Maskvą serijos rezultatas yra 1-1.
Kevinas Pangosas
Kevinas Pangosas / „Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

Pirmoji šių komandų akistata pirmadienį taip pat susiklostė dramatiškai, o ją 78:73 laimėjo CSKA.

Šį kartą drama užsitęsė net 50 minučių. Ketvirtojo kėlinio pabaigoje „Zenit“ turėjo 3 taškų persvarą (75:72), tačiau papildomas penkias minutes išplėšė nuostabias rungtynes žaidęs Tornikė Šengelija, kuris likus 3 sekundėms pataikė tritaškį. Pergalę Sankt Peterburgo komandai dar galėjęs atnešti Billy Barono tritaškis buvo netaiklus.

Pirmojo pratęsimo pabaigoje iniciatyvą jau turėjo CSKA, po Willo Clyburno tritaškio išsiveržusi į priekį 87:84.

Tačiau lemiamoje atakoje likus 15 sek. B.Baronas išprovokavo Ivano Uchovo pražangą mesdamas iš toli bei stojęs prie baudų metimų linijos neklydo – pataikė visus tris metimus, o CSKA atakoje nesėkmingai metus W.Clyburnui komandos persikėlė į antrą pratęsimą.

Jo pradžioje „Zenit“ žaidė įspūdingai – pelnė 8 taškus iš eilės ir pabėgo 95:87.

CSKA iš duobės ėmė traukti Danielis Hackettas, pelnęs 8 taškus paeiliui ir padėjęs maskviečiams priartėti iki 102:104, bet „Zenit“ atsilaikė, o šeimininkų pergalę likus 14 sek. įtvirtino dvitaškį pataikęs Kevinas Pangosas.

„Zenit“ centras Artūras Gudaitis šiose rungtynėse dėl traumos žaisti negalėjo.

Dabar serija kelsis į Maskvą, kur vyks trečiosios ir ketvirtosios rungtynės. Artimiausias „Zenit“ ir CSKA mačas numatytas šeštadienį.

Kitoje pusfinalio serijoje Kazanės UNIKS pirmauja 1-0 prieš Mantą Kalnietį ir Mindaugą Kuzminską savo sudėtyje turintį Krasnodaro „Lokomotiv“.

„Zenit“: Kevinas Pangosas 27 (7/12 dvit., 3/8 trit., 9 rez. perd.), Billy Baronas 20 (4/10 trit.), Alexas Poythressas 15 (8 atk. kam.), Willas Thomasas ir Tarikas Blackas po 10.

CSKA: Willas Clyburnas 28 (6/11 dvit., 3/10 trit., 6 atk. kam.), Tornikė Šengelija 27 (4/5 trit., 6 atk. kam., 30 naud. bal.), Danielis Hackettas 17, Michealas Ericas 11, Darrunas Hilliardas 10.