2015 09 05

„Eurobasket 2015“ A grupė: Prancūzija tik per pratęsimą palaužė Suomiją

Šeštadienį Europos krepšinio čempionato A grupės varžybos startavo Prancūzijos mieste Monpeljė. Pirmąsias pergales iškovojo Lenkija, Izraelis ir Prancūzija.
Tony Parkeris
Tony Parkeris / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Lenkija – Bosnija ir Hercegovina 68:64 (16:18, 24:12, 18:23, 10:11)

Permainingos rungtynės palankiau prasidėjo bosniams, kurie turėjo dviejų taškų persvarą po pirmojo kėlinio. Tačiau įpusėjus antrajam kėliniui lenkai spurtavo ir įgijo didžiausią rungtynių persvarą – 51:34 bei laimėjo kėlinį 24:12.

Bosniai atsitiesė trečiajame kėlinyje, o likus žaisti keturias minutes komandas skyrė penki taškai. Po A.Stipanovičiaus nesportinės pražangos baudas metė lenkų lyderis Marcinas Gortatas. Jis pataikė vieną iš dviejų metimų ir lenkai pirmavo šešiais taškais.

A.Stipanovičiaus dvitaškis mažino skirtumą iki keturių taškų. Likus žaisti 45 sek, N.Gordičiaus metimas paliko tik trijų taškų lenkų pranašumą. Negana to suklydo D.Kuligas ir bosniai turėjo 21 sekundę lemiamai atakai surengti. M.Sutalo metė iš trijų taškų zonos ir nepataikė. Bosniai prasižengė, lenkai sumetė baudas, bet tritaškį pataikė M.Sutalo – 66:64. Tačiau per likusį laiką pražangų taktika bosniams nesuveikė ir pergalę šventė lenkai.

Lenkija: A. Waczynskis 15, M. Ponitka 13, A.Slaughteris ir M.Gortatas po 10 tšk.

Bosnija ir Hercegovina: A.Stipanovičius 20, M.Sutalo, M.Miloševičius ir A.Renfroe po 8.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Marcinas Gortatas

Izraelis – Rusija 76:73 (18:21, 11:18, 21:10, 26:24)

Antrose grupės rungtynėse taip pat netrūko intrigos. Rusijos rinktinė sėkmingai pradėjo rungtynes, tačiau varžovai nepasidavė ir po pirmojo kėlinio atsiliko tik trimis taškais. Antrajame kėlinyje rusai susikaupė 12 taškų pranašumą, tačiau šis išgaravo trečiajame kėlinyje.

21:10 ketvirtį laimėję žydai prieš lemiamą kėlinį turėjo solidų pranašumą. Paskutinį kėlinį Izraelio rinktinė pradėjo spurtu 9:0. Likus žaisti keturias minutes, Izraelis pirmavo 65:55. A.Voroncevičius pelnė penkis taškus iš eilės ir sugrąžino rusams viltį. Po D. Khvostovo penkių taškų skirtumas buvo minimalus, tačiau svarbų dvitaškį pataikė R. Limonadas. Dar vienas D.Khostovo tritaškis sumažino skirtumą iki dviejų taškų.

Visgi rungtynių baigtis palankesnė buvo Izraeliui, o rusai patyrė pirmąjį pralaimėjimą.

Izraelis: O. Casspi 21 (9 atkv. kam.), L. Eliyahu 16, G.Mekelis 13, R.Limonadas 12.

Rusija: A.Voroncevičius 15 (13 atkv.kam.), D. Khvostovas 15, A. Zubkovas 12.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Galis Mekelis

Prancūzija – Suomija 97:87 (24:22, 21:15, 23:23, 13:21, 16:6)

Prancūzai nervingai pradėjo rungtynes ir komandos žaidė apylygiai, tačiau antrajame kėlinyje šeimininkai atrodė pranašiau ir susikrovė pranašumą. Tačiau trečiajame kėlinyje suomiai vijosi varžovus.

Ketvirtajame kėlinyje užvirė tikra intriga. Likus žaisti 18 sek. rezultatas buvo lygus 81:81. Tony Parkeris nepataikė dvitaškio ir komandoms teko žaisti pratęsimą.

Per papildomą laiką prancūzai žaidė užtikrintai ir užsitikrino pergalę.

Prancūzija: T.Parkeris 23, N. De Colo ir N.Batumas po 16, J. Lauvergne 13, R.Gobertas 11.

Suomija: J.Wilsonas 21, P. Koponenas 15, S. Salinas 14, G.Lee 10.