2015 09 06

„Eurobasket 2015“ A grupė: rusai ir vėl pralaimėjo, prancūzai nušlavė bosnius

Sekmadienis – antroji Europos krepšinio čempionato A grupės kovų Monpeljė diena. Kiek netikėtai po pirmųjų dviejų čempionatų dienų grupėje pirmauja po dvi pergales turinčios Prancūzijos, Lenkijos ir Izraelio rinktinės. Rusija pergalės džiaugsmo vis dar nepatyrė.
Tony Parkeris
Tony Parkeris / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Rusija – Lenkija 79:82 (22:19, 18:23, 16:18, 23:22)

Po pralaimėjimo Izraeliui Rusijos krepšininkai energingai pradėjo rungtynes, tačiau lenkai niekuo nenusileido. Po pirmojo kėlinio šie atsiliko tik trimis taškais, po antrojo – jau pirmavo dviem. Adamas Waczynskis jau per pirmąją rungtynių pusę surinko 15 taškų.

Prieš lemiamą ketvirtį lenkai turėjo keturių taškų pranašumą. Įpusėjus ketvirtajam kėliniui lenkai pirmavo 70:64. Vitalijus Fridzonas pataikė du iš eilės tritaškius ir sugrąžino rusams viltį.

Likus žaisti 7 sek., D.Chvostovas pataikė tritaškį, o V.Fridzonas pridėjo du baudos metimus ir rusai atsiliko tik dviem taškais. Rusams reikėjo prasižengti, Adamas Waczynskis pataikė vieną baudos metimą iš dviejų ir tada prasižengti reikėjo jau lenkams. D.Chvostovas neįmetė abiejų baudos metimų ir S.Antonovas spėjo atkovoti kamuolį ir paleisti tritaškį, tačiau šis buvo netaiklus.

Rusija: A.Zubkovas 21 (7 atkv. kam.), A.Voroncevičius 12, D.Chvostovas 11.

Lenkija: A.Waczynskis 23, M.Gortatas 18, M.Ponitka 10.

Suomija – Izraelis 66:79 (13:25, 18:21, 23:16, 12:17)

Antrą pergalę iš eilės iškovojo Izraelio rinktinė, kuri gana lengvai susitvarkė su suomiais. Izraelio krepšininkai dominavo visų rungtynių metu ir neleido suomiams išsiveržti į priekį.

Pagrindinė pergalės priežastis – sustabdytas suomių lyderis Petteris Koponenas, kuris per 30 minučių pelnė vos tris taškus.

Suomija: E.Murphy 24 (9 atkv. kam.), S.Salinas 13, M.Nuutinenas 8.

Izraelis: L.Eliyahu 22, G.Mekelis 14, Y.Ohayonas 13, O.Casspi 10 (8 atkv. kam.).

AFP/„Scanpix“ nuotr./Galis Mekelis

Bosnija ir Hercegovina – Prancūzija 54:81 (15:17, 11:20, 10:30, 18:14)

Pirmąją dieną tik po pratęsimo įveikę suomius prancūzai visų rungtynių metu spaudė bosnius ir neleido jiems perimti iniciatyvos. Trečiajame kėlinyje Prancūzija įgijo net 33 taškų persvarą.

Po dviejų čempionato dienų prancūzai tapo A grupės lyderiais.

Bosnija ir Hercegovina: E. Kikanovičius ir A.Stipanovičus po 10.

Prancūzija: N. e Colo ir J Lauvergne po 12, T.Parkeris ir N.Batumas po 11.