2015 09 05

„Eurobasket 2015“ B grupė: Ispanija pralaimėjo, Turkija palaužė Italiją

Šeštadienį Europos krepšinio čempionato B grupės varžybos startavo Vokietijos sostinėje Berlyne. Pirmosios staigmenos – Ispanijos pralaimėjimas Serbijai ir Turkijos pergalė prieš Italiją. Vokietija taip pat ne be vargo nugalėjo Islandiją.
Turkija – Italija
Turkija – Italija / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Vokietija – Islandija 71:65 (20:14, 21:12, 18:17, 12:22)

Nors vokiečiai šiose rungtynėse dominavo ir turėjo 18 taškų pranašumą, tačiau pabaigoje atsipalaidavo.

Ketvirtąjį kėlinį grupės autsaideriai islandai laimėjo 22:12 ir kovojo iki galo.

Į Vokietijos rinktinę sugrįžęs Dirkas Nowitzkis Europos čempionatą pradėjo su 15 taškų ir 7 atkovotais kamuoliais.

Vokietija: D.Nowitzkis ir D.Schröderis po 15, A.Gavelis 7.

Islandija: J. Stefanssonas 23, H. Baeringssonas ir H. Pálssonas po 12, H. Vilhjálmssonas 11.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Dirkas Nowitzkis

Ispanija – Serbija 70:80 (21:11, 15:23, 16:28, 18:18)

Ispanai dešimčia taškų laimėjo pirmąjį kėlinį, tačiau vėliau komandų žaidimas išsilygino ir rungtynių pabaigoje stipriau atrodė serbai. Jie jau trečiojo kėlinio pabaigoje susikaupė lemtingą 12 taškų pranašumą.

Serbijos rinktinės vedliu tapo Nemanja Bjelica, kuris pelnė dvigubą dublį.

Ispanija: P.Gasolis 16, F.Reyesas 13, P.Ribas 11, R.Fernandezas ir N.Mirotičius po 10.

Serbija: N.Bjelica 24 (10 atkv.kam.), N.Nedovičius 14, M.Teodosičius 12.

„Scanpix“/AP nuotr./Miroslavas Raduljica

Italija – Turkija 87:89 (13:26, 29:25, 19:15, 26:23)

Nors dvikovos favorite buvo laikyta į medalius besitaikanti Italija, Turkija pirmavo didesnę rungtynių dalį ir buvo įgijusi net 12 taškų pranašumą.

Rungtynių pabaigoje italams pavyko pavyti varžovus, tačiau lemiamas M. Belinelli metimas iš toli nebuvo taiklus.

Italijos rinktinės lyderis D. Gallinari surinko net 33 taškus.

Italija: D. Gallinari 33, M. Belinelli 14, A.Gentile ir A. Bargnani po 12.

Turkija: S. Erdenas 22 (8 atkv.kam.), E. Ilyasova ir A. Muhammedas po 17, C. Osmanas 12.