2015 09 05

„Eurobasket 2015“ C grupė: pergales šventė olandai, graikai ir kroatai

Šeštadienį Europos krepšinio čempionato C grupės varžybos startavo Kroatijos sostinėje Zagrebe. Šios startavo staigmena, kai po 32 metų į Europos čempionatą sugrįžusi Nyderlandų rinktinė sugebėjo nugalėti Gruziją. Pirmąsias pergales įsirašė ir Graikija su Kroatija.
Zoranas Dragičius
Zoranas Dragičius / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Gruzija – Nyderlandai 72:73 (17:17, 9:19, 22:22, 24:15)

Po pirmojo kėlinio buvo lygu 17:17, tačiau antrajame kėlinyje spurtavo olandai ir laimėjo ketvirtį dešimčia taškų. Trečiojo kėlinio viduryje gruzinai atsiliko net 12 taškų, tačiau sugebėjo varžovus pavyti.

Ketvirtajame kėlinyje gruzinai dominavo, tačiau R. Smeulderso metimas likus žaisti 20 sek. tapo lemiamu ir pergalę išplėšė olandai.

Gruzija: T. Shengelia ir Z.Pačulija po 16, M. Markoišvilis ir D. Sanadze po 11.

Nyderlandai: C.Kloofas 22, W. De Jongas 16.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Henkas Norelis

Makedonija – Graikija 65:85 (16:23, 15:15, 19:21, 15:26)

Beveik tris kėlinius makedonai bandė kabintis ir nepaleisti varžovų. Trečiojo kėlinio pabaigoje graikai pirmavo 55:50, tačiau tuomet įjungė aukštesnę pavarą ir ketvirtąjį kėlinį pradėjo 7:2 ir pradėjo varžovų triuškinimą.

Graikai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 39:28. Net šeši graikai pelnė bent jau 9 taškus, tačiau įspūdingai pasirodė ir Nickas Calathesas, kuris pelnė 7 taškus, atkovojo keturis kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir perėmė vieną kamuolį.

Makedonija: A.Kostoskis 20, V.Stojanovskis 13.

Graikija: G.Printezis 18, I.Bourousis 16, K.Koufos 11, V.Spanoulis 10.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Ioannis Bourousis

Kroatija – Slovėnija 80:73 (17:23, 27:15, 21:16, 15:19)

Slovėnai laimėjo pirmąjį kėlinį 23:17, tačiau kroatai įsivažiavo ir po užtikrinto antrojo ir trečiojo kėlinio užsitikrino pirmąją pergalę čempionate.

Nors kroatai daugiau klydo (19:13), jie geriau kovojo dėl atšokusių kamuolių (43:25).

Kroatija: K.Simonas 20, L.Zoričius 17, M.Hezonja 13.

Slovėnija: Z.Dragičius 14, J.Blazičius 11, M.Zupanas ir A.Omičius po 10.