2015 09 05

Europos čempionatas prasidėjo triuškinančia Čekijos pergale prieš Estiją

Latvijoje startavo Europos krepšinio čempionatas. Pirmose D grupės rungtynėse kelių tūkstančių aistruolių palaikoma Estijos rinktinė neturėjo jokių šansų prieš Čekiją, kuri iškovojo pirmąją pergalę – 80:57 (18:9, 25:15, 21:11, 16:22).
Siimas Sanderis Vene
Siimas Sanderis Vene / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Čekija: J.Vesely (7/11 dvit., 8 atk. kam.) 16, B.Schilbas (4/7 dvit., 2/2 trit.) 14, D.Jelinekas 9, P.Benda (6 atk. kam.) 8, T.Satoransky (7 atk. kam.) 7.

Estija: S.S.Vene (5/9 dvit., 12 atk. kam.) 16, R.Veidemanas 10, K.Kanguras 8, J.Taltsas 6.

„Labai strigome puolime. Neradome bendros kalbos. Pirmas kartas, gal visi jautė jauduliuką, – po rungtynių 24sek.lt sakė Estijos rinktinei atstovaujantis žalgirietis Siim-Sander Venė. – Paleidome estus rungtynių pradžioje. Penkias minutes viskas buvo gerai, viskas ėjosi pagal planą, bet vėliau prametėme lengvus metimus, čekai pataikė sunkesnius ir gavo pasitikėjimą. Pradėjome klysti ir skirtumas buvo per didelis.

Čekai nelabai nustebino. Žinojome, kas darys taškus, bet tiesiog nesugebėjome jų sustabdyti. Nėra ko verkti. Reikia eiti toliau.“

Estas J.Taltsas tapo pirmojo „Eurobasket 2015“ taiklaus metimo autoriumu ir estai kurį laiką buvo priekyje. Ties pirmojo ketvirčio viduriu čekai jau pirmavo dvigubu skirtumu (10:5). Estams labai nekrito (4/14 dvit.), o čekus į priekį tempė amerikietis Blake'as Schilbas, per pirmą ketvirtį įmetęs 9 taškus.

Antrajame ketvirtyje Čekijos rinktinės lyderiu tapo aikštėje tiesiog skrajojęs Janas Vesely. Po krepšiu dominavęs „centras“ vedė Čekiją į priekį ir sužaidus 6 min. skirtumas jau buvo triuškinantis – 35:16. Prasidėjus priešpaskutinei ketvirčio minutei B.Schilbo dvitaškis rezultatą dar padidino – 40:20.

Nepaisant trečiajame ketvirtyje įsibėgėjusio Siimo Sanderio Vene pastangų, čekai ir toliau tolo. Puikiai puolime žaidę ir beveik neklydę čekai persvarą iki padidino net iki 29 taškų – 64:35.

Ketvirtojo kėlinuko viduryje estams pavyko pataikyti porą tritaškių ir šiek tiek įpūsti vilties sirgaliams (70:49). Vis dėlto, čekai neleido suregti rimtesnio spurto ir išlaikė persvarą. Pirmoji pergalė – Čekijos rinktinės sąskaitoje.