2017 08 31

„Eurobasket 2017“ startas Helsinkyje: Goranas Dragičius pamokė Lenkiją

Pirmosios Europos krepšinio čempionato rungtynės buvo sužaistos Helsinkyje. A grupės varžybos startavo įtikinama Slovėnijos pergale 90:81 (24:22, 29:24, 21:12, 16:23) prieš Lenkiją.
Goranas Dragičius
Goranas Dragičius / FIBA nuotr.

Europos čempionate debiutavo Slovėnijos supertalentas 18-metis Luka Dončičius. Tiesa, Madrido „Real“ gynėjo taikiklis buvo nusimušęs. Nei vieno dvitaškio nepataikęs L.Dončičius iš viso surinko 11 taškų, tačiau pridėjo 8 atkovotus kamuolius ir 6 rezultatyvius perdavimus.

Antrajame kėlinyje Slovėnija buvo įgijusi 12 taškų persvarą, tačiau kėlinio pabaigoje spurtavę lenkai buvo sumažinę skirtumą iki keturių taškų.

Tačiau po pertraukos slovėnai ir vėl buvo visa galva aukštesni ir greitai nutolo net per 21 tašką. Lenkai antroje ketvirtojo kėlinio pusėje atkuto ir Mateušas Ponitka atsipalaidavęs šaudė į slovėnų krepšį. Tai leido lenkams priartėti 79:86, tačiau G.Dragičius užtvirtino slovėnų pergalę.

Jau per pirmus du kėlinius komandos kapitonas surinko 20 taškų, o iš viso pelnė net 30. Tai naujas G.Dragičiaus rezultatyvumo rekordas nacionalinėje rinktinėje.

Slovėnijos rinktinės senbuviui tai bus paskutinis čempionatas su rinktine.

Lenkijos rinktinėje rezultatyviausias buvo M.Ponitka, surinkęs 22 taškus ir atkovojęs 13 kamuolių.

Slovėnija: G.Dragičius 30, G.Vidmaras ir L.Dončičius po 11, K.Prepeličius 10.

Lenkija: M.Ponitka 22, A.Slaughteris 12, P.Karnowskis 11.