2022 04 26

Eurolygos čempionai pristūmė Milano klubą prie prarajos

Stambulo „Anadolu Efes“ krepšininkai nusiteikę sugrįžti į finalo ketverto turnyrą.
Stambulo „Anadolu Efes“.
Stambulo „Anadolu Efes“. / „Scanpix“ nuotr.

Eurolygos čempionų titulą ginanti „Anadolu Efes“ komanda antradienį 77:65 (25:17, 17:18, 17:21, 18:9) palaužė Milano „Olimpia“ ir vėl įgijo iniciatyvą ketvirtfinalio serijoje, kurioje kovojama iki trijų pergalių.

Po trečiojo mačo serijos rezultatas tapo 2:1 Turkijos klubo naudai ir ketvirtadienį dar viename mače savo aikštėje Ergino Atamano auklėtiniai gali iškopti į finalo ketvertą.

Antradienio rungtynėse atrodė, šeimininkai galingai pradėjo rungtynes, greitai įgijo dviženklę taškų persvarą, o antrajame kėlinyje pirmavo 14 taškų (42:28).

Tačiau žaidėjų traumomis nukraujavusi Italijos komanda parodė kovingą charakterį, pavijo ir aplenkė Stambulo klubą.

Italijos ekipa pirmavo 63:61, bet rungtynių finiše vėl spurtavo Turkijos klubas, pasiekęs antrąją pergalę serijoje.

Rungtynių pabaigoje Stambulo komandą metimais patraukė etatiniai komandos lyderiai Vasilije Micičius ir Shane'as Larkinas, o taip pat Tiboras Pleissas. Šis trejetas pelnė net 53 iš 77 komandos taškų.

Šį sezoną Euro lygos reguliariajame sezone „Olimpia“ užėmė aukštesnę vietą – trečią, kai „Anadolu Efes“ tebuvo šešta, bet ketvirtfinalyje Italijos klubo treneris Ettore Messina neturi visų savo vyrų.

Du žaidėjai yra diskvalifikuoti dėl dopingo, dėl traumų negali žaisti Nicola Melli bei Malcolmas Delaney, o po traumos antradienį į aikštę grįžęs Luigi Datome šįsyk žaidė tik kelias minutes.

Pirmosios rungtynės Milane baigėsi 64:48 „Anadolu Efes“ pergale, o antrosiose „Olimpia“ išplešė pergalę 73:66.

„Anadolu Efes“: Vasilije Micičius 20 (7/8 dvit., 5 rez. perd.), Tiboras Pleissas 17, Shane'as Larkinas 16 (5 rez. perd., 4/7 trit.), Adrienas Moermanas 8.

„Olimpia“: Devonas Hallas 16, Jerianas Grantas 11, Shavonas Shieldsas ir Sergio Rodriguezas po 9.