2021 02 12

Europos krepšinio grandai žengė tolyn taurių turnyruose, bet užfiksuota ir staigmena

Europos krepšinyje – taurių turnyrų savaitė, o kai kuriose šalyse kovos prasidėjo jau ketvirtadienį. Pirmuosius mačus sužaidė ir keli žemyno krepšinio grandai.
Gabrielis Deckas
Gabrielis Deckas / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

Ispanijos taurės ketvirtfinalyje namuose žaidžiantis Madrido „Real“ klubas 85:74 įveikė kitą Eurolygos komandą „Valencia“.

„Karaliai“ galingai startavo ir iš karto šovė į priekį. Po pirmojo kėlinio jie pirmavo 29:17, o po antrojo – 49:34.

Trečiajame Pablo Laso auklėtinių persvara pasiekė net 21 tašką (59:38), bet Valensijos ekipa atsitiesė, spurtavo 15:0 ir atkūrė intrigą.

Vis dėlto ji vėl greitai išsisklaidė, kai ketvirtajame kėlinyje „Real“ susikrovė 16 taškų pranašumą ir žengė į pusfinalį.

Getty Images/ Euroleague nuotr./Trey Thompkinsas

Link pergalės „karalius“ vedė puikiai rungtyniavęs Gabrielio Decko ir Trey Thompkinso tandemas. Jie atitinkamai pelnė 23 ir 21 tašką.

Pusfinalyje šeštadienį „Real“ žais prieš Tenerifės „Iberostar“, kuri ketvirtfinalyje 87:76 įveikė Burgoso „CB Miraflores“ ekipą.

Italijos taurės ketvirtfinalyje triuškinančią pergalę pasiekė Milano „Olimpia“. Ettore Messinos auklėtiniai, žaidžiantys namuose, 80:52 sutriuškino Emilijos Redžo „Pallacanestro“ komandą.

Puikiai nugalėtojų gretose pasirodė buvęs žalgirietis Zachas LeDay, kuris pelnė 15 taškų, atkovojo 7 kamuolius ir kartu su Kevinu Punteriu tapo rezultatyviausiu mačo žaidėju.

Euroleague via Getty nuotr./Zachas LeDay

Daugelis tikėjosi, kad pusfinalyje „Olimpia“ žais prieš Bolonijos „Virtus“ klubą, tačiau Europos taurėje dominuojantis klubas netikėtai 82:89 krito prieš Venecijos „Umana Reyer“.

Didžiąją susitikimo dalį varžovus vijęsis Bolonijos klubas ketvirtajame kėlinyje atsiliko dviženkliu skirtumu ir nesugebėjo perlaužti mačo eigos paskutinėmis minutėmis.

Neišgelbėjo „Virtus“ net ir rezultatyvus Milošo Teodosičiaus pasirodymas – serbas įmetė 15 taškų ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

„Scanpix“ nuotr./Milošas Teodosičius

Izraelio taurės turnyro pusfinalio trilerį laimėjo Tel Avivo „Maccabi“ krepšininkai. Nuo 2017 m. savo rankose nelaikytą trofėjų siekiantys susigrąžinti „geltonieji“ panaikino didžiulį deficitą ir po pratęsimo 87:85 nugalėjo Holono „Hapoel“.

„Maccabi“ ketvirtajame kėlinyje dar atsiliko 50:67, bet spurtavo 22:5 ir išplėšė pratęsimą. Jame Tel Avivo ekipa jau sugebėjo įrodyti savo pranašumą.

Finale „Maccabi“ grumsis su Rišono „Maccabi“ komanda, kuri kiek anksčiau eliminavo Dainiaus Adomaičio treniruojamą Jeruzalės „Hapoel“.

Lietuvos Karaliaus Mindaugo taurės turnyro finalo ketvertas bus surengtas savaitgalį.