2016 11 10

Europos taurė: trečiajame kėlinyje užstrigusios „Sirenos“ nusileido „Spartak“ ekipai

Kauno rajono „Hoptrans-Sirenoms“ (0/3) nepavyko iškovoti pirmosios pergalės Europos taurės turnyre. Trečiajame kėlinyje užstrigusios Lino Šalkaus auklėtinės 68:79 (12:16, 18:17, 20:32, 18:14) nusileido „Spartak“ (1/2) ekipai iš Rusijos.
Victoria Jarosz
Victoria Jarosz / Evaldo Šemioto nuotr.
Temos: 1 Kauno Sirenos

Šiame susitikime „Hoptrans-Sirenoms“ negalėjo padėti pėdos uždegimą besigydanti Dalia Belickaitė.

Rungtynės prasidėjo nerezultatyviai abiems komandoms, tačiau sužaidus beveik pusę kėlinio, po tolimo Rasos Knyzaitės metimo, „Hoptrans-Sirenos“ išsiveržė į priekį – 6:5. Likus žaisti 2 minutes, šeimininkės ir toliau pirmavo (10:9), tačiau varžovės po tikslių prasiveržimų rezultatą persvėrė (14:12) bei pirmavo po pirmojo kėlinio – 16:12.

Antrąjį kėlinį taikliu metimu pradėjo Eglė Tarasevičiūtė ir sumažino atsilikimą pusiau – 14:16. „Hoptrans-Sirenos“ varžovėms nutolti neleido ir atsakė tiksliai į jų metimus, o po Gintarės Jasiunskaitės tritaškio įpusėjus kėliniui pirmavo – 25:24. Kėlinio pabaigoje „Spartak“ ekipa spurtavo 7:2 ir pabėgo į priekį (31:27), o prieš didžiąją pertrauką „Hoptrans-Sirenos“ turėjo 3 taškų deficitą – 30:33.

Po ilgosios pertraukos kova ir toliau vyko taškas į tašką, o šeimininkių gretose pirmaisiais taškais pasižymėjo komandos naujokė Volha Ziuzkova – 36:37. Sužaidus 3 minutes, „Spartak“ ekipa surengė greitas atakas, po kurių pabėgo į priekį – 43:36. Kėlinio pabaigoje, varžovės susikrovė dviženklį pranašumą (54:43), o „Hoptrans-Sirenos“ pradėjo strigti puolime. Prieš lemiamą kėlinį garliaviškės atsilikinėjo – 50:65.

Ketvirtąjį kėlinį 6 taškais be atsako pradėjo šeimininkės ir sumažino atsilikimą iki vienženklio – 56:65. Tačiau varžovės atsakė 8 taškais ir susikrovė pranašumą – 73:56. Visgi šeimininkės nepalūžo ir sumažinusios atsilikimą (60:73) privertė varžovių strategą prašyti minutės pertraukėlės. Iki rungtynių pabaigos „Hoptrans-Sirenos“ aktyviai dirbo gynyboje ir buvo sumažinusios atsilikimą iki 9 taškų (66:75), tačiau varžovių susikrautas pranašumas jų pasivyti neleido.

„Hoptrans-Sirenos“: V.Jarosz (7 atk. kam.) ir R.Knyzaitė po 12, A.Baronėnaitė 10, V.Ziuzkova 9.

„Spartak“: I.Dojkic 21 (8 rez. perd), A.Pachurina 14, K.Ogun 13.