Šansą turėję panevėžiečiai Europos taurę atidarė pralaimėjimu

Martyno Varno baudos metimai priešpaskutinę minutę rezultatą galėjo išlyginti, bet abu jie skriejo pro šalį, o Ankaros „Turk Telekom“ įsirašė pergalę.
Oleksandras Kovliaras ir Vytenis Lipkevičius
Oleksandras Kovliaras ir Vytenis Lipkevičius / kklietkabelis.lt nuotr.

Europos taurės atidarymo mače Turkijos klubas dramatiškoje pabaigoje palaužė Nenado Čanako auklėtinius.

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ krito 66:72 (17:22, 17:13, 14:19, 18:18).

Abi ekipos tiesiog košmariškai atakavo iš toli. „Turk Telekom“ pataikė vos 18,8 proc. (3/16) tritaškių, „7bet-Lietkabelis“ – 20,8 proc. (5/24).

Siaubingai svečiai metė ir dvitaškius (15/43 – 34,9 proc.), o išlaikyti intrigą padėjo gera kova dėl atšokusių kamuolių puolime (14).

„Mes kovojome. Nieko blogo su mano komanda nėra. Turime atlikti keletą pataisymų, ypač gynyboje“, – po mačo trumpai teigė N.Čanakas.

„Turk Telekom“: Yoanis Makoundou 12 (4 klaid.), Anthony Brownas (0/3 trit., 11 atk. kam.) ir Kyle’as Alexanderis (9 atk. kam.) – po 11, Maxas Heideggeris 8 (1/5 trit.).

„7bet-Lietkabelis“: Georgios Kalaitzakis (0/5 trit., 5 atk. kam.), Oleksandras Kovliaras (3/7 trit.) ir Vytenis Lipkevičius – po 12, Marko Pecarskis 10 (8 atk. kam., 2 blok.), Martynas Varnas 9 (0/3 trit.), Mantas Rubštavičius 8 (0/4 trit., 4 klaid.).

Kitą savaitę Aukštaitijos ekipa žais namuose su Jeruzalės „Hapoel“.

Rungtynių eiga

40 min. Dar du varžovų baudų metimai sudeda taškus ant „i“ (72:66).

40 min. Panevėžiečiai meta du laisvus tritaškius, bet abu jie skrieja pro šalį... Laimei, suklysta ir varžovai. Lieka 21 sek., o kamuolys „7bet-Lietkabelio“ žaidėjų rankose (70:66).

40 min. V.Lipekvičius sumeta baudas (68:66). „Turk Telekom“ atakos įstringa, bet M.Varnas prameta abi baudas, o rezultato neišlyginę svečiai čia pat dar ir suklysta gynyboje (70:66).

37 min. Panevėžiečiai nepasiduoda. Lieka pustrečios minutės, o skirtumas – 4 taškai (68:64).

34 min. M.Rubštavičius praranda jau ketvirtą kamuolį, o varžovai baudžia dar vienu tolimu metimu... (62:53).

32 min. Apmaudžiau nebūna... „7bet-Lietkabelio“ taškai po teisėjų peržiūros – atšaukiami, o kitoje pusėje kamuolys, pašokinėjęs ant lanko, leidžiasi į krepšį. „Turk Telekom“ pataiko tik antrą savo tritaškį (59:51).

Trečias kėlinys

30 min. Taip tikrai laimėti nepavyks... Į greitą puolimą kėlinio pabaigoje išsiruošę svečiai tiesiog meta kamuolį į užribį... (54:48).

28 min. „Turk Telekom“ ima rinkti kamuolius puolime, o „7bet-Lietkabelis“ susiduria su dar viena problema – aukštaūgių pražangomis (52:47).

25 min. Po didžiosios pertraukos panevėžiečiai pagerina gynybą, deja, suprastėja puolimas (42:41).

21 min. O.Kovliaras smeigia trečią savo tritaškį ir panevėžiečiai sveria rezultato svarstykles į savo pusę (35:37).

Antras kėlinys

20 min. Minimalus skirtumas tarp ekipų išlieka ir komandoms keliaujant į didžiąją pertrauką (35:34).

17 min. Koks M.Varno skrydis ir dėjimas dviem rankomis! Tritaškį prideda kapitonas V.Lipkevičius ir skirtumas tarp komandų – jau tik minimalus (31:30).

14 min. Spurtas po N.Čanako minutės pertraukėlės tęsiasi iki 8:0!

13 min. O.Kovliaras! Ukrainietis duria tris su pražanga ir čia pat išprovokuoja varžovo pražangą puolime (28:21).

12 min. „Turk Telekom“ ir toliau naudojasi itin skylėta panevėžiečių gynyba. Neapsikentęs N.Čanakas prašo minutės pertraukėlės (28:17).

Pirmas kėlinys

10 min. Kėlinio pabaigoje pirmąjį šeimininkų tritaškį smeigia buvęs žalgirietis O.Hanlanas, o „Turk Telekom“ pirmąjį ketvirtį laimi 22:16.

6 min. Varžovai toliau verčia taškus iš po krepšio, prilipdę taikinį prie 208 cm ūgio serbo M.Pecarskio nugaros. Atsilikti padeda taškus puolime renkantis P.Kalaitzakis, kurių graikas turi jau 6-is (14:11).

4 min. Panevėžiečiams kol kas niekaip nesiseka apsiginti vienas prieš vieną. „Turk Telekom“ naudojasi fiziniais pranašumais – 8:5.

2 min. Čia NBA ar Europos taurė? Rungtynės prasideda trimis dėjimais iš eilės. Varžovai pirmauja 4:2.

Prieš rungtynes

Tai bus pirmosios šio sezono Europos taurės turnyro rungtynės.

Panevėžiečiai ir „Turk Telekom“ varžosi B grupėje. Kitas Lietuvos klubas, rytoj startuosiantis Vilniaus „Wolves Twinsbet“, žais A grupėje.

„Turk Telekom“ ir „7bet-Lietkabelio“ keliai Europos taurės reguliariajame sezone buvo susikirtę ir praėjusiame sezone. Tada ekipos pasidalino po pergalę – panevėžiečiai laimėjo namie po pratęsimo 93:86, bet Turkijoje varžovams nusileido 73:88.