2022 12 13

Europos taurės finalininkų teritorijoje išvykų prakeiksmo „Lietkabelis“ nenuėmė

Per daug klaidų ir per prastas pataikymas Nenado Čanako auklėtiniams neleido iškovoti pirmosios pergalės Europos taurės išvykose. Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (4-4) ilgai tampė nervus praėjusio sezono Europos taurės finalininkei Bursos „Frutti Extra“ (5-3), tačiau Turkijoje galiausiai krito 69:75 (22:16, 13:20, 20:11, 23:19).

Karštutėlėje „Tofaş Nilüfer“ arenoje Panevėžio „Lietkabelį“ po staigiai praleistų septynių taškų pažadino Nenado Čanako ankstyva minutės pertraukėlė, po kurios esto Kristiano Kullamae vedama Lietuvos šovė į priekį ir laikinai perėmė mačo kontrolę į savo rankas.

Klampynėje Turkijoje po dviejų ketvirčių nuo Bursos „Frutti Extra“ komandos panevėžiečiai atsiliko 35:36.

Per pirmąją mačo pusę „Lietkabelio“ krepšininkai suklydo 12 kartų ir įmetė vos 1 tritaškį iš 8. Pastarąją statistiką pagerinti galėjo puikiai progas realizavęs Gyorgy Golomanas, tačiau vengras dukart įmetė iš toli užmynęs tritaškio liniją.

Vargai puolime N.Čanako auklėtinių tęsėsi ir trečiajame kėlinyje, kuriame jie vėl daug klydo ir pelnė tik 11 taškų.

Irgi atšipusiais ginklais puolusiai „Frutti Extra“ pabėgti nepavyko, o „Lietkabelio“ kapitono Vytenio Lipkevičiaus tritaškis, prasidėjus paskutinio 8 minutei, svečius priartino per 4 taškų skirtumą – 61:65. Šeimininkams įmetus 4 taškus, Mantas Rubštavičius ir Željko Šakičius į tai atsakė taikliais 4 baudų metimais.

Vis dėlto per likusį laiką pavyti varžovų N.Čanako komanda pavyti nesugebėjo.

„Lietkabelis“ šioje dvikovoje suklydo 21 kartą ir įmetė vos 3 tritaškius 19 (15,8 proc.).

Šioje dvikovoje nežaidė Belgrade sunegalavęs įžaidėjas Stefanas Peno.

Keturios pergalės ir keturi pralaimėjimai – „Lietkabelis“ po aštuonių turų Europos taurės A grupėje užima šeštąją vietą. Kitą savaitę „Lietkabelis“ namuose priims praėjusio reguliaraus sezono nugalėtojus Badalonos „Joventut“ krepšininkus.

„Frutti Extra“: Onaralpas Bitimas 16 (2/11 trit.), Anthony Clemmonsas ir Zachas Auguste'as – po 14, Davidas Dudzinskas 12 (7 atk. kam.).

„Lietkabelis“: Kristianas Kullamae 15 (7 atk. kam., 3 rez. perd., 3 per. kam., 4 kld., 18 naud. bal.), Gyorgy Golomanas 12 (5/5 dvit.), Benas Griciūnas 9 (5 atk. kam.), Mantas Rubštavičius 8.