Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Dabar tikrai ne metas nustoti skaityti!
2019 01 09

Europos taurė: kapitono nesulaukęs „Rytas“ po dramatiškos kovos krito Monake

Trečiadienio vakarą „Monaco“ klubas žaidė pirmąsias rungtynes Europos taurės „Top 16“ etape ir iškovojo istorinę pergalę. Nors pustuštėje „Louis Stade“ arenoje skambėjo skanduotės „Lietuva! Lietuva!“, Vilniaus „Rytas“ pralaimėjo paskutinių sekundžių trilerį 70:75 (21:15, 11:15, 19:17, 19:28) ir patyrė pirmąją nesėkmę „Top 16“ etape.
Dominique'as Suttonas ir Mindaugas Girdžiūnas
Dominique'as Suttonas ir Mindaugas Girdžiūnas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Vilniaus „Rytas“ rungtynių pradžioje atsiliko 4:11, bet labai greitai atsitiesė ir pirmąjį kėlinį laimėjo 21:15. Antrajame kėlinyje Dainiaus Adomaičio komandos pranašumas tirpo ir prieš didžiąją pertrauką „Rytas“ pirmavo 32:30.

Monako lyderį Elmediną Kikanovičių Vilniaus klubas puikiai dengė pirmoje rungtynių pusėje, bet bosnis galiausiai pratrūko ir trečiajame kėlinyje sugrąžino pranašumą „Monaco“ ekipai 40:38. Kėlinio pabaigoje „Ryto“ krepšininkai išnaudojo varžovų pražangų limitą ir po taiklių baudų metimų serijos prieš lemiamą seriją pirmavo 51:47.

Po įtemptos antrosios rungtynių dalies ketvirtojo kėlinio paskutinę minutę rezultatas buvo lygus 69:69. Derekas Needhamas tada išvedė „Monaco“ į priekį, o Rokas Stipčevičius nepataikė tritaškio. Martynas Echodas dar prasižengė ir leido varžovams nukeliauti iki istorinės pergalės Europos taurėje.

Vilniaus klubas padarė net 19 klaidų, varžovai – 10. Abiem komandoms itin nekrito tritaškiai. „Rytas“ pataikė tik 4 iš 17-os, „Monaco“ – 5/23.

D.Adomaitis dar nesiryžo į aikštę leisti pagrindinio įžaidėjo ir komandos kapitono Chriso Kramerio, kuris dėl traumos nežaidė du mėnesius.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Chrisas Krameris

M.Echodas buvo rezultatyviausias Vilniaus ekipoje su 13 taškų.

Monako klubui po 15 taškų surinko E.Kikanovičius ir J.Jonesas.

Praėjusią savaitę vilniečiai iškovojo svarbią pergalę 80:74 prieš Belgrado „Partizan“ ekipą. „Monaco“ patyrė 74:83 pralaimėjimą Berlyno ALBA tvirtovėje.

„Monaco“: E.Kikanovičius ir J.Jonesas po 15, G.Robinsonas 14, E.Buckneris 10.

„Rytas“: M.Echodas 13, D.Suttonas 12, R.Stipčevičius 11, DJ Seeley 10, A.Parakhouskis 8, D.Sirvydis 5, E.Bendžius ir A.Butkevičius po 4, M.Girdžiūnas 3.

E grupė Perg. Pral. +/-
Belgrado „Partizan“ 1 1 6
Vilniaus „Rytas“ 1 1 1
Berlyno ALBA 1 1 -3
„Monaco“ 1 1 -4

Ketvirtasis kėlinys: „Monaco“ – „Rytas“ 75:70Rungtynių eiga

40 min. Po D.Needhamo metimo „Monaco“ išsiveržė į priekį 71:69, o R.Stipcevičius nepataikė tritaškio ir susinervinęs prasižengė. Po M.Echodo pražangos E.Kikanovičius pataikė baudų metimus – 73:69.

39 min. G.Robinsonas po vilniečių klaidos nuskuodė prie krepšio ir išvedė šeimininkus į priekį 69:67. D.Adomaitis paprašė minutės pertraukėlės. Po jos rezultatą išlygino D.Suttonas – 69:69.

38 min. DJ Seeley pataikė labai svarbų tritaškį, bet L.Jonesas sugrąžino pranašumą šeimininkams 67:65. D.Suttonas išlygino rezultatą 67:67.

37 min. P.Lacombe baudų metimais išlygino rezultatą, o M.Girdžiūno klaida kainavo dar vieną J.Joneso tritaškį, kuris išvedė „Monaco“ į priekį 65:62.

36 min. A.Butkevičius vėl išvedė į priekį „Rytą“ 62:60.

35 min. M.Echodas pelnė penkis taškus iš eilės ir stabilizavo situaciją – 60:58. E.Kikanovičius vėl išlygino rezultatą 60:60.

34 min. J.Jarrodas pataikė tritaškį ir sugrąžino intrigą bei viltį šeimininkams – 54:55. D.Adomaitis nusprendė duoti patarimų savo komandai.

32 min. M.Echodas dvi atakas iš eilės užbaigė rezultatyviai – 55:49.

Trečiasis kėlinys: „Monaco“ – „Rytas“ 47:51

30 min. E.Bendžius pratęsė taiklių baudos metimų seriją ir prieš lemiamą kėlinį „Rytas“ turėjo keturių taškų pranašumą.

29 min. R.Stipčevičius ir M.Echodas pataikė svarbius baudų metimus – 49:45.

28 min. A.Parakhouskis neleido varžovams atitrūkti – 45:45.

27 min. Pirmą tritaškį pataikęs R.Stipčevičius išlygino rezultatą 43:43.

26 min. Bosnis E.Kikanovičius antroje rungtynių pusėje prabudo ir metimu su pražanga persvėrė rezultatą 40:38.

25 min. D.Suttonas pataikė tik vieną baudos metimą ir E.Kikanovičius pasinaudojo proga išlyginti rezultatą – 37:37.

23 min. J.Joneso tritaškis E.Kikanovičiaus taškai iš po krepšio apkarpė svečių pranašumą – 36:35.

21 min. DJ Seeley ir D.Sirvydis po pertraukos didino „Ryto“ pranašumą 36:30.

Antrasis kėlinys: „Monaco“ – „Rytas“ 30:32

20 min. J.Joneso tritaškis išlygino rezultatą 30:30, bet D.Suttonas atsakė reidu prie varžovų krepšio ir suteikė vilniečiams trapų pranašumą prieš didžiąją pertrauką.

18 min. E.Kikanovičius ilgai tylėti negalėjo. Po jo dvitaškio skirtumas tarp komandų ištirpo iki trijų taškų – 27:30. D.Adomaitis sureagavo paprašydamas minutės pertraukėlės.

15 min. A.Butkevičius ir DJ Seeley palaikė atsargų atstumą 27:21, bet Monako klubas rodė atsigavimo ženklus.

11 min. E.Bendžius atidarė savo taškų sąskaitą baudos metimais – 23:17.

Pirmasis kėlinys: „Monaco“ – „Rytas“ 15:21

10 min. Po pirminio spurto šeimininkai sustojo, o „Rytas“ įjungė aukštesnę persvarą ir po pirmojo kėlinio turėjo 6 taškų pranašumą.

8 min. M.Echodas taip pat atsidarė savo sąskaitą, o M.Girdžiūno tritaškis žniugdė Monako ekipą, kuri prarado turėtą iniciatyvą. „Rytas“ pirmavo 21:15.

7 min. D.Suttonas įspūdingu dėjimu pelnė pirmuosius savo taškus – 16:13.

6 min. D.Sirvydis pataikė pirmąjį vilniečių tritaškį ir persvėrė rezultatą 14:13.

5 min. Pirmuosius taškus iš po krepšio pelnė A.Parakhouskis, kuris netrukus stojo mesti ir baudų metimų. R.Stipčevičius pataikė net tris baudos metimus, kai prieš kroatą prasižengė metant iš toli. „Rytas“ sumažino skirtumą 11:13.

4 min. G.Robinsonas visiškai laisvas ir atsipalaidavęs pataikė tritaškį ir matydamas atsilikimą 4:11 D.Adomaitis paprašė minutės pertraukėlės.

2 min. DJ Seeley ir R.Stipčevičius atidarė Vilniaus klubo taškų sąskaitą, bet po D.Needhamo tritaškio svečiai atsilieka 4:6.

Startiniai penketai:

„Monaco“: Derekas Needhamas, Paulas Lacombe, Elmedinas Kikanovičius, Jarrodas Jonesas, Geraldas Robinsonas.

„Rytas“: Rokas Stipčevičius, DJ Seeley, Artiomas Parakhouskis, Deividas Sirvydis, Dominique Suttonas.

Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?