2019 08 01

Medalių nebus – Ą.Tubelio vedama 18-mečių rinktinė krito po pratęsimo

Lietuvos 18-mečių krepšinio rinktinė baigė kovą dėl medalių Europos čempionate. Ketvirtadienio vakarą lietuviai ketvirtfinalyje po pratęsimo 66:70 (12:14, 14:7, 13:21, 16:13, 11:15) nusileido šeimininkei Graikijos rinktinei. Lietuvos rinktinei įspūdingą dvigubą dublį pelnė Ąžuolas Tubelis, tačiau Vilniaus „Ryto“ talentas ir nepataikė svarbių baudos metimų rungtynių pabaigoje.
Augustas Marčiulionis ir Ąžuolas Tubelis
Augustas Marčiulionis ir Ąžuolas Tubelis / FIBA nuotr.

Po dviejų kėlinių Lietuvos rinktinė pirmavo 26:21, o Ąžuolas Tubelis savo sąskaitoje jau turėjo dvigubą dublį – 13 taškų ir 11 atkovotų kamuolių.

Trečią kėlinį laimėjo graikai 21:13 ir sukaupė trapų pranašumą prieš lemiamą kėlinį 42:39. Ketvirtojo kėlinio pradžioje šeimininkai išsiveržė į priekį 49:42. Lietuvos rinktinė surengė spurtą ir persvėrė rezultatą 50:49.

Likus žaisti 7 sekundes, rezultatas buvo lygus 55:55. Kamuolys buvo lietuvių rankose, bet pergalės išplėšti nepavyko. Komandos žaidė pratęsimą.

FIBA nuotr./Lietuvos jaunių krepšinio rinktinė

Pratęsimas buvo toks pat atkaklus. Likus žaisti 27 sek., Adomas Sidarevičius sumažino skirtumą 66:67. Ą.Tubelis prasižengė, bet varžovai pataikė abu baudų metimus – 69:66. Tada prasižengė graikai, bet Ą.Tubelis prametė abu baudos metimus ir lietuviai krito.

Lietuvos rinktinės lyderis Ą.Tubelis pelnė 23 taškus, atkovojo 20 kamuolių, atliko 7 blokus ir surinko 36 naudingumo balus.

Lietuvos rinktinė visai nebrangino kamuolio ir padarė net 17 klaidų. Iš vidutinio nuotolio lietuviai pataikė tik 30 proc. taiklumu (24/80), iš toli – 9 proc. (3/32).

Tiesa, lietuviai atliko net 10 blokų.

Aštuntfinalyje Lietuvos rinktinė tik po atkaklios kovos 56:54 palaužė Serbiją. Graikijos rinktinė 68:55 nugalėjo Suomiją.

Lietuvos rinktinė Europos čempionate tęs kovą dėl 5-8 vietų.

Lietuva: Ą.Tubelis 23, A.Sidarevičius 14, L.Kreišmontas ir D.Rimkus po 8, L.Vaištaras 5, A.Marčiulionis ir A.Šimonis po 4.

Graikija: N.Rogkavopoulos 25, A.Sotiriou 10.