Paskutinė akcijos diena! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2022 07 10

Europos U-20 čempionate – pirmoji Lietuvos krepšininkių pergalė

Vengrijoje vykstančiame FIBA U-20 merginų Europos čempionate po dviejų triuškinančių pralaimėjimų Lietuvos rinktinė iškovojo pirmąją pergalę.
Urtė Čižauskaitė
Urtė Čižauskaitė / FIBA nuotr.
Temos: 1 FIBA Europe

Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės vadovaujamos lietuvaitės paskutiniame C grupės mače 72:52 (11:19, 20:14, 18:5, 23:14) nugalėjo Bulgarijos komandą.

Lietuvės sunkiai įsivažiavo – nesužaidus nė 6 minučių jau turėjo dviženklį deficitą (4:15).

Bulgares lietuvės vijosi iki pat antrojo kėlinio pabaigos, kai galiausiai pavyko sumažinti atsilikimą iki dviejų taškų (31:33).

Trečiajame kėlinyje net 6 minutes bulgarės nesugebėjo pelnyti taškų, tuo pasinaudojusi Lietuvos rinktinė spurtavo 11:0 ir galutinai perėmė žaidimo kontrolę į savo rankas (42:33).

Lietuvą vis tolo ir galiausiai įsirašė pirmąją pergalę turnyre.

Primename, jog kitose grupės rungtynėse penktadienį lietuvaitės ispanėms pralaimėjo rezultatu 40:80, o šeštadienį lenkėms – 34:66.

Pergalė prieš bulgares leidžia mūsiškėms grupėje pakilti iki trečiosios vietos. Tai reiškia, jog aštuntfinalyje lietuvių priešininkėmis bus D grupėje, kurioje rungtyniauja Portugalija, Latvija, Serbija ir Airija, antrąją vietą užėmusios merginos.

Lietuva: Sintija Aukštikalnytė ir Gedvilė Savostaitė po 17, Audronė Zdanevičiūtė 13, Justina Oficerovaitė 12, Urtė Čižauskaitė 7, Elzė Motekaitytė 6.

Bulgarija: Ilyana Georgieva 16, Zlatka Madankova 13, Viktoriya Ivanova 7, Margarita Ivanova 6.