Paskutinė akcijos diena! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2022 09 02

Fantastiškas L.Markkanenas suomių neišgelbėjo – Izraelis triumfavo po pratęsimo

Dramatišką pergalę Europos krepšinio čempionato starte šventė Izraelio (1-0) rinktinė.
Dani Avdija ir Lauri Markkanenas
Dani Avdija ir Lauri Markkanenas / FIBA.com nuotr.

Deni Avdijos vedami žydai po pratęsimo 89:87 (16:27, 24:13, 21:18, 18:21, 10:8) palaužė Suomijos rinktinę (0-1) su Lauri Markkanenu priešakyje.

Galingai rungtynes pradėję suomiai pirmąjį kėlinį laimėjo 27:16, o antrajame turėjo ir 14 taškų persvarą (30:16), tačiau krito į gilią duobę.

D.Avdijos įkvėpti Izraelio krepšininkai ne tik išlygino rezultatą, bet ir persvėrė jį trečiajame kėlinyje (55:48). Suomiai šią atkarpą pralaimėjo net 23 taškų skirtumu.

Permaininga kova tęsėsi ir prasidėjus paskutiniam ketvirčiui. Sudėtingą metimą pataikęs L.Markkanenas (79:76) suteikė suomiams 3 taškų persvarą, bet ją iš karto nubraukė D.Avdija (79:79), o Izraelis galėjo išplėšti ir pergalę, bet Galis Mekelis nepataikė iš po krepšio.

Vis dėlto per papildomą laiką Izraelis buvo tikslesnis ir įsirašė pirmąją pergalę „Eurobasket 2022“ turnyre.

D.Avdija nugalėtojams pelnė 23 taškus ir sugriebė net 15 kamuolių. Tomeras Ginatas pridėjo 13 taškų, Guy Pnini ir Nimrodas Levi – po 10.

Suomių neišgelbėjo ir 33 taškus pelnęs Lauri Markkanenas, dar sugriebęs 11 kamuolių. Alexanderio Madseno sąskaitoje – 13, o Edono Maxhuni – 11 taškų.

D grupėje dar žaidžia serbai, lenkai, čekai ir olandai.