2019 06 28

FIBA būstinėje – esminiai sprendimai dėl olimpinių žaidynių atrankos

Penktadienį įvykusiame FIBA vykdomojo komiteto posėdyje buvo priimti sprendimai dėl atrankos varžybų į žemynų čempionatus bei Tokijo olimpines žaidynes.
Aronas Baynesas ir Jonas Valančiūnas 2016-aisiais
Aronas Baynesas ir Jonas Valančiūnas 2016-aisiais / AFP/„Scanpix“ nuotr.

FIBA vykdomojo komiteto išplatintame pranešime teigiama, jog naujoji pasaulio čempionato atrankos sistema visiškai pateisino lūkesčius, atsižvelgiant į tris svarbiausius kriterijus – arenų lankomumą, žiniasklaidos nušvietimą ir fanų susidomėjimą visame pasaulyje.

Iš viso pirmajame atrankos cikle buvo sužaista 420 rungtynių 157 arenose, kuriose apsilankė 1,7 mln. sirgalių. Vidutiniškai arenos buvo užpildytos 68 proc., daugiau nei į trečdalį rungtynių (157), nepriklausomai nuo kontinento, buvo išparduoti visi bilietai (pvz. Filipinuose šeimininkų rungtynes su Australija stebėjo 23 500 žiūrovų, Helsinkyje Suomijos ir Prancūzijos dvikovą arenoje matė 12 167 sirgaliai, į Afrikos atrankos turnyro rungtynes tarp Angolos ir Egipto susirinko 11 000, o Brazilijos ir Čilės rungtynės sutraukė 10 550 aistruolių.

Iš viso atrankos rungtynes FIBA TV partneriai tiesiogiai transliavo į daugiau nei 200 valstybių, socialiniuose tinkluose apsilankė 2,2 milijardo lankytojų, o FIBA siūlomą video turinį pažiūrėjo daugiau nei 429 milijono krepšinio aistruolių.

Atsižvelgdamas į Amerikos ir Europos šalių federacijų prašymus ir pasiūlymus, taip pat gavęs ULEB (Europos krepšinio lygų sąjungos) pritarimą, FIBA vykdomasis komitetas padarė keletą korekcijų atrankos į 2021 m. kontinentų taurių varžybas tvarkaraštyje.

Vienerios rungtynės iš atrankos lango, numatyto 2020 m. lapkričio mėn., bus perkeltos į vieną iš kitų langų, todėl vietoj 4 numatytų atrankos langų (2019 m. lapkritis, 2020 m. vasaris, 2020 m. lapkritis ir 2021 m. vasaris) bus rengiami 3 langai (2020 m. vasaris, 2020 m. lapkritis ir 2021 m. vasaris).

Šios tvarkaraščio korekcijos galios tik atrankos į 2021 m. Kontinentų taurių turnyrus ir nebus taikomos tolimesnėms Kontinentų taurėms bei FIBA Pasaulio taurės varžyboms.

Naujasis tvarkaraštis padės sumažinti žaidėjams tenkantį krūvį ir kelionių skaičių, taip pat leis optimizuoti išlaidas nacionalinėms federacijoms, bei suteiks daugiau erdvės nacionalinėms lygoms dėliojant savo tvarkaraščius.

Taip pat priimti sprendimai dėl 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių atrankos varžybų.

Pagal naują pasaulinę varžybų sistemą, tiesiogiai į Tokijo olimpines žaidynes patenka 7 šalių rinktinės.

Dar 16 žemesnes vietas užėmusių valstybių rinktinių iškovoja teisę varžytis papildomuose atrankos į olimpiadą turnyruose. Apsvarstęs iš nacionalinių federacijų ir varžybų komisijos gautus pasiūlymus, FIBA Vykdantysis komitetas nusprendė:

  • Remiantis sportiniais kriterijais, skirti po dvi papildomas vietas kiekvienam regionui – tokiu būdu keturiuose papildomos atrankos turnyruose dėl likusių 4 olimpinių kelialapių kovos 24 šalių rinktinės (po 6 rinktines viename turnyre).
  • Papildomos vietos kiekvienam regionui bus paskirstytos pagal oficialų FIBA reitingą, kuris bus paskelbtas pasibaigus 2019 m. FIBA Pasaulio taurės turnyrui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai