2020 06 07

G.Masiulis debiutavo rezultatyviai, tačiau pergale džiaugėsi be R.Giedraičio žaidusi ALBA

Sekmadienį Miuncheno „Audi Dome“ arenoje startavo Vokietijos krepšinio lygos (BBL) finalinio turnyro B pogrupio kovos. Pirmajame dienos mače vienas prieš kitą turėjo stoti Gytis Masiulis ir Rokas Giedraitis, tačiau pastarasis rungtynėms registruotas nebuvo. Visgi ALBA ir be vieno iš savo lyderių sugebėjo įveikti Frankfurto „Skyliners“ – 81:72 (16:23, 21:16, 22:19, 22:14).
Gytis Masiulis
Gytis Masiulis / „Scanpix“ nuotr.

Iki šio sezono pabaigos prie Frankfurto ekipos prisijungęs Gytis Masiulis iš karto sulaukė trenerio pasitikėjimo ir rungtynes pradėjo startiniame penketuke. Kaunietis greitai pelnė pirmuosius taškus, tačiau krepšininko žaidimo laiką stipriai apkarpė trys greitai susirinktos pražangos.

Vokietijos vicečempionė ALBA, kuri šiose rungtynėse vertėsi be Roko Giedraičio, tačiau po beveik pusantrų metų pertraukos sulaukė įžaidėjo Stefano Peno pastiprinimo, jau pirmajame kėlinyje krito į nemenką duobę, kuomet varžovus į priekį paleido 10 taškų (11:21).

Slogiai puolime atrodę Vokietijos sostinės krepšininkai įsivažiavo antrajame ketvirtyje ir prieš antrąją rungtynių dalį aptirpdė deficitą iki dviejų taškų (37:39).

„Scanpix“ nuotr./ALBA – „Skyliners“

Po ilgosios pertraukos į aikštę sugrįžo G.Masiulis, tęsęs sėkmingą debiutinį pasirodymą Vokietijoje. Aukštaūgis per trumpą laiką pelnė dar 7 taškus, tačiau jaunuolio reikalus sujaukė nelemta ketvirtoji pražanga.

ALBA trečiojo kėlinio pabaigoje galiausiai sugebėjo persverti rezultatą, o trimis tolimomis bombomis pradėjusi lemiamą ketvirtį (spurtas 19:3) greitai susikūrė apčiuopiamą pranašumą ir iškovojo nelengvą pergalę.

G.Masiulis aikštėje iš viso praleido 19 minučių, per kurias spėjo pasižymėti 14 taškų (3/4 dvit., 1/5 trit., 3/4 baud.), 3 atkovotais kamuoliais ir 1 rezultatyviu perdavimu. Puolėjas taip pat dukart suklydo ir 4 kartus pažeidė taisykles.

Pelnytais taškais lietuvis savo ekipoje dalinosi 1-2 vietas.

ALBA: Peytonas Siva (4 rez. perd.) 16, Landry Nnoko (5 atk. kam.) 13, Marcusas Erikssonas (4 rez. perd.) 11, Luke'as Sikma (10 atk. kam.) 9, Martinas Hermannssonas 8.

„Skyliners“: Gytis Masiulis 14, Yormanas Polas Bartolo 12 (5 atk. kam.), Lamontas Jonesas 10, Richardas Freudenbergas 8.

Beje, antruosius susitikimus abi ekipos žais vos už dviejų dienų: ALBA egzaminuos Bambergo „Brose“ krepšininkus, o „Skyliners“ pirmosios pergalės sieks dvikovoje prieš Liudvigsburgo „MHP Riesen“.

Kitame dienos susitikime Liudvigsburgo „MHP Riesen“ (1-0) 81:76 (24:20, 22:12, 16:17, 19:27) nugalėjo Vechtos „Rasta“ (0-1), kuriai iki koronaviruso pandemijos atstovavo „Žalgirio“ naujokas Steve'as Vasturia.