2022 03 16

Graikijos žiniasklaida šlovino „Olympiakos“, bet kirto sirgaliams: „Melagiai!“

Pastarąjį kartą Eurolygos atkrintamosiose Pirėjo „Olympiakos“ žaidė 2018-aisiais metais, kai juos ketvirtfinalyje pamokė Kauno „Žalgiris“. Šįmet „raudonieji“ sugrįš tarp stipriausių aštuonių Europos komandų sąrašo, bet sirgalių apetitas kyla bevalgant. Po svarbios „Olympiakos“ pergalės Kaune – Graikijos žurnalisto kirčiai sirgaliams.
Kauno „Žalgiris“ – Pirėjo „Olympiakos“
Kauno „Žalgiris“ – Pirėjo „Olympiakos“ / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Prakeiksmas nutrauktas! Skaudus Pirėjo „Olympakos“ ryšys su Kauno „Žalgiriu“ buvo užbaigtas vakar“, – trimituoja Graikijos sporto žiniasklaida, akcentuodama daugiau nei penkerius metus trūkusį „raudonųjų“ pergalių badą Nemuno saloje.

Dėl namų aikštelės pranašumo Eurolygos atkrintamosiose kovojantys Georgios Bartzoko auklėtiniai dominuoti ėmė ketvirtajame kėlinyje, kurį laimėjo rezultatu 26:14. Galiausiai pergalę iškovojo 84:73.

Tai buvo pirmoji „Olympiakos“ pergalė Kaune po šešių pralaimėjimų iš eilės.

Graikijos žiniasklaida šlovino į Europos krepšinio olimpą grįžtantį Pirėjo klubą.

„Labai gera komanda, nes turi daugybę būdų laimėti rungtynes. Jei originalus planas neveikia, G.Bartzokas turi alternatyvų pasirinkimą. Jei tai nesuveikia, jis atranda trečią ar ketvirtą variantą, kaip laimėti rungtynes. Ir mes kalbame apie puolimą, kadangi be gynybos 17 pergalių Eurolygoje nelaimėsi. „Olympiakos“ puolimas daugiausiai remiasi „du prieš du“ žaidimu, bet yra ir didelis žaidėjų judėjimas be kamuolio, žaidimas baudos aikštelėje. „Olympiakos“ – lyg chameleonas, turintis daug skirtingų atspalvių“, – komandos žaidimą aprašė „Gazzetta.gr“ žurnalistas Konstantinos Melagies.

Pasak graikų žurnalistų, Georgios Bartzoko sprendimas susiaurinti rotaciją po ilgosios pertraukos nulėmė svarbią „Olympiakos“ pergalę Kaune.

Antroje susitikimo dalyje Pirėjo klubo vairininkas naudojo septynis auklėtinius – 27-ąją susitikimo minutę Kostas Sloukas pakeitė Thomasą Walkupą, o Hassanas Martinas vietoje Moustapha Fallo į aikštelę žengė ketvirtojo kėlinio pradžioje.

Likę trys „Olympiakos“ žaidėjai – Tyleris Dorsey, Kostas Papanikolaou ir Saša Vezenkovas – po ilgosios pertraukos rungtyniavo be keitimų

„G.Bartzokas siaura rotacija norėjo išlaikyti gerą ritmą. Jis naudojo žaidėjus, kurie antradienio vakarą Kaune jautėsi geriausiai“, – rašo K.Melagies.

Šie septyni žaidėjai padėjo „Olympiakos“ komandai laimėti antrąją mačo dalį 45:34.

„Žalgiris“ bandė uždaryti varžovų snaiperius su besikeičiančia gynyba ir tai pavyko – T.Dorsey pataikė 1 tolimą metimą iš 7, S.Vezenkovas – 1 iš 6, o Th.Walkupas, nors ir nėra taškų rinkėjas, iš žaidimo prieš savo buvusią komandą prametė visus 5 metimus.

Tačiau kentėjo po krepšiu. Kamuolius puolime rinkę „Olympiakos“ žaidėjai ketvirtajame kėlinyje vien iš antrųjų šansų surinko net 10 taškų.

Kitas svarbus faktorius – 31-erių Kosto Papanikolaou žaidimas, kuris užfiksavo asmeninius šio sezono rezultatyvumo ir efektyvumo rekordus.

Beveik 34 minutes ant parketo praleidęs graikas pelnė 18 taškų, atkovojo 5 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 23 naudingumo balus.

Didelį darbą jis atliko savoje aikštės pusėje, kuris neatsispindi „plikoje“ statistikoje.

„Kosto Papanikolaou perstatymas dengti Luką Lekavičių tapo lemiamu ėjimu šioje šachmatų partijoje. Puikus trenerio ėjimas, puikus ir K.Papanikolaou, kuris įvykdė jam paskirtą misiją“, – rašo K.Melagies.

Pirmoje mačo dalyje lietuvis surinko 10 taškų ir 3 rezultatyvius perdavimus, antroje – 4 taškai ir 2 rezultatyvūs perdavimai.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Kauno „Žalgiris“ – Pirėjo „Olympiakos“

Jei neskaičiuotume Rusijos klubų rezultatų, kurie bus anuliuoti jau kitą savaitę, „Olympiakos“ savo kraityje turi 16 pergalių ir 8 pralaimėjimus. Tai leidžia G.Bartzoko auklėtiniams tvirtai žengti ketvirtoje turnyro vietoje, tyliai pasvajojant ir apie pirmąjį trejetą.

Graikijos žiniasklaida kirto „raudonųjų“ sirgaliams, kurie iki galo neįvertina įspūdingų tris sezonus iki tol atkrintamosiose nežaidusios Pirėjo komandos rezultatų.

Aikštingiems sirgaliams patekti tarp aštuonių Europos komandų nebeužtenka.

„Melagiai! – aistruoliams kirto žurnalistas su simboliška pavarde K.Melagies. – Nė vienas jūsų praėjusį spalį nebūtų pastatęs nė rupijos, jog „Olympiakos“ kovo mėnesį žengs tarp pirmųjų keturių Eurolygos komandų.“

„Pirėjo „Olympiakos“ yra tokia gera komanda, kad Europos klubams įprastas atkrintamųjų varžybų tikslas niekam Graikijoje neberūpi. Dabar keliami aukštesni tikslai. Sirgaliai nori namų aikštelės pranašumo, o dar vieną žingsnį link to „Olympiakos“ žengė Kaune“, – pridėjo „gazzetta.gr“ žurnalistas.