Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Dabar tikrai ne metas nustoti skaityti!
2019 01 16

Nervų karas Vilniuje: pratęsimo neišgyvenęs „Rytas“ krito prieš R.Giedraičio tempiamą ALBA

Vilniaus „Rytas“ rekordiškai į tribūnas sugužėjusiems sirgaliams krepšinio šventės nesukūrė. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai trečiosiose Europos taurės „Top 16“ etapo rungtynėse 86:94 (15:13, 21:20, 21:22, 22:24, 7:15) krito prieš Berlyno ALBA klubą su Roku Giedraičiu.
Chrisas Krameris
Europos Taurė: „Rytas“ - „Alba“ / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

R.Giedraitis prieš rungtynes iš „Ryto“ generalinio direktoriaus Juliaus Serapino atsiėmė atminimo dovaną, o sirgalių buvo sutiktas šiltais plojimais.

Į „Siemens“ areną sugužėjo 6215 sirgalių, o tai – šio sezono „Ryto“ rekordas Europos taurėje.

Tribūnose trečiadienį įsitaisė ir garbingas svečias – „Toronto Raptors“ prezidentas Masai’us Ujiri. 24sek žiniomis, jis atvyko stebėti jaunąjį „Ryto“ talentą Deividą Sirvydį.

Susitikimas prasidėjo patikima abiejų komandų, kurios labiau mėgsta pulti, gynyba. Pirmoji mačo dalis vyko taškas į tašką ir nei vienai komandai nepavyko truktelėti į priekį (36:33).

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Europos Taurė: „Rytas“ - „Alba“

Trečiajame kėlinyje abi komandos kiek suaktyvino puolimą, tačiau prieš lemiamą ketvirtį aiškumo buvo nedaug – „Rytas“ pirmavo 57:55.

Ketvirtas kėlinys tapo tikru trileriu – nuo Eimanto Bendžiaus dėjimo su pražanga iki R.Giedraičio tritaškio, užtildžiusio tribūnas. Likus žaisti 11 sekundžių, vilniečiai dar pirmavo 2 taškais, tačiau tada sunkų metimą pataikė Nielsas Giffey’us, išlyginęs rezultatą, o šeimininkai per likusias 3 sekundes į krepšį išmesti nespėjo.

Pratęsimas vyko pagal ALBA taisykles, o „Rytas“ patyrė antrą pralaimėjimą „Top 16“ etape per trejas rungtynes.

Po 16 taškų vilniečiams pelnė DJ Seeley ir Arciomas Parachouskis. Pastarasis dar atkovoo 10 kamuolių ir surinko 24 naudingumo balus.

R.Giedraitis buvo rezultatyviausias ALBA žaidėjas. Lietuvis pelnė 23 taškus (5/6 dvit., 3/7 trit., 4/4 baud. met.) ir atkovojo 3 kamuolius.

„Raptors“ prezidento stebimas D.Sirvydis per 15 minučių pelnė 5 taškus (0/2 dvit., 1/2 trit., 2/2 baud. met.).

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Masai Ujiri „Rytas“ - „Alba“ rugntynėse Vilniuje

„Rytas“: A.Parachouskis (10 atk. kam.) ir DJ Seeley po 16, E.Bendžius 13, M.Echodas 10 (5 atk. kam.), A.Butkevičius 8 (7 atk. kam.), Ch.Krameris 7 (5 rez. perd.), M.Girdžiūnas 6, D.Sirvydis5, R.Stipčevičius 3, D.Suttonas 2.

ALBA: R.Giedraitis 23 (5/6 dvit., 3/7 trit.), L.Sikma 19 (12 atk. kam., 6 rez. perd., 33 naud. bal.), M.Hermannssonas 15 (8 rez. perd.), S.Peno 10.

„Rytas“ Statistika ALBA
24/45 (53 proc.) Dvitaškiai 30/54 (56 proc.)
7/27 (26 proc.) Tritaškiai 8/22 (34 proc.)
17/22 (77 proc.) Baud. met. 10/10 (100 proc.)
37 (14 puolime) Atk. kam. 29 (8 puolime)
18 Rez. perd. 23
12 Klaidos 9

Rungtynių eiga. Vilniaus „Rytas“ – Berlyno ALBA 86:94 (15:13, 21:20, 21:22, 22:24, 7:15)

Pratęsimas. „Rytas“ – ALBA

Likus 13 sek. Ch.Kramerio tritaškis net nelietė lanko, o R.Giedraitis stojo prie baudų metimo linijos.

Likus 1:10 min. DJ Seeley sušvelnino atsilikimą – 86:89

44 min. M.Girdžiūnas pataikė iš toli, bet apsiginti nepavyko – 84:89.

43 min. Dar viena nesėkminga vilniečių ataka. Baudų metimus R.Giedraitis pataikė. Deficitas auga – 81:87.

42 min. „Rytas“ pradėjo strigti puolime, ALBA po S.Peno keturių taškų iš eilės jau privertė D.Adomaitį prašyti minutės pertraukėlės. Šeimininkams sunku – 81:85.

41 min. Komandos apsikeitė dvitaškiais – 81:81.

Ketvirtas kėlinys. „Rytas“ – ALBA

Likus 3 sek. N.Giffey'us pataikė sunkų dvitaškį – 79:79.

Likus 11 sek. DJ Seeley nepataikė iš vidutinio nuotolio, bet A.Parachouskis nupūtė oponento metimą.

Likus 38 sek. Ch.Krameris perėmė kamuolį.

Likus 51 sek. A.Parachouskis atsikovojo kamuolį ir išprovokavo pražangą. „Centras“ prametė baudų metimus.

39 min. A.Parachouskis perlaužė varžovų gynybą ir pelnė du taškus, dviem atsakė ir R.Giedraitis – 79:77.

38 min. DJ Seeley pataikė itin svarbų tritaškį – 77:73.

37 min. E.Bendžius pelnė taškus greitoje atakoje, bet varžovai atsakė tritaškiu – 74:73.

35 min. A.Parachouskis pataisė Ch.Kramerio metimą, tačiau iš toli pataikė R.Giedraitis – 72:68.

34 min. Emocijų uraganas nuvilnijo per „Siemens“ areną. E.Bendžius greitoje atakoje įkrovė su varžovo pražanga – 70:63.

33 min. E.Bendžius smeigė tritaškį, o A.Butkevičius pridėjo dvitaškį! „Rytas“ vėl priekyje, tačiau prasižengė jau 4 kartus šiame kėlinyje – 65:63.

32 min. M.Girdžiūnas atsakė tritaškiu – 60:61.

31 min. Berlyno klubas ketvirtį atidarė tritaškiu, kitoje atakoje iš toli pataikė ir R.Giedraitis. Vilniečiai atsilieka – 57:61.

Trečias kėlinys. „Rytas“ – ALBA 57:55 (15:13, 21:20, 21:22)

30 min. M.Echodas galingu dėjimu pakėlė ant kojų „Siemens“ areną – 57:55.

28 min. DJ Seeley surengė keletą sėkmingų atakų iš eilės, tačiau varžovų sustabdyti nepavyko – 53:53.

27 min. Gražus ALBA derinys, pasibaigęs R.Giedraičio taškais, tačiau reidą link krepšio surengęs DJ Seeley rezultatą vėl išlygino – 49:49.

25 min. „Raptors“ prezidento stebimas D.Sirvydis įkrėtė tritaškį – 47:47.

23 min. Komandos suaktyvino puolimą, o D.Suttonas išrašė įspūdingą bloką – 40:39.

21 min. Trečiąjį kėlinį taikliu dvitaškiu pradėjo D.Suttonas – 38:33.

Antras kėlinys. „Rytas“ – ALBA 36:33 (15:13, 21:20)

20 min. Vilniečiai kėlinį užbaigė skambia nata: Ch.Krameris sumetė baudų metimus, dvitaškį pridėjo M.Echodas – 36:33.

18 min. Minutės pertraukėlės vaisius – R.Stipčevičiaus tritaškis, tačiau jį niekais verčia skrajojantis R.Giedraitis. Atsilikimą dar apkarpė D.Sirvydis – 32:33.

17 min. ALBA ekipos puolimo mašina veikia vis darniau. Po R.Giedraičio dvitaškio D.Adomaitis sušaukė pasitarimą. „Rytas“ atsilieka – 27:31.

14 min. Po L.Sikmos metimo rezultatas tapo lygus, tačiau persvarą „Rytui“ sugrąžino A.Butkevičius – 23:21.

12 min. Ch.Krameris puikiai prasiveržė iki krepšio ir pelnė du taškus – 19:15.

11 min. Puikus E.Bendžiaus perdavimas ir M.Echodo taškai – 17:15.

Pirmas kėlinys. „Rytas“ – ALBA 15:13

9 min. Nors abi komandos labiau mėgsta pulti, kol kas rungtynės nėra rezultatyvios. Vilniečiai pirmauja – 14:13.

8 min. DJ Seeley išprovokavo R.Giedraičio pražangą puolime. Lietuvis sėdasi ant suolo, per pirmąjį savo išėjimą spėjęs pelnyti 2 taškus.

6 min. Trys taškai! Eimantas Bendžius atsidaro vos pasirodęs aikštėje – 12:11.

5 min. A.Parachouskis dar kartą pelnė taškus, tačiau M.Hermannssonas įskraidino tritaškį – 9:11.

4 min. Keturi iš eilės A.Parachouskio taškai – 7:6.

3 min. L.Sikma ir R.Giedraitis pataikė po dvitaškį, o „Rytas“ dukart iš eilės suklydo. Šeimininkai atsilieka – 3:6.

1 min. Rungtynes taškais atidarė ALBA. Pirmuosius taškus pelnė M.Hermannssonas, tačiau jam dvitaškiu su pražanga atsakė Ch.Krameris – 3:2.

0 min. R.Giedraitis gavo atminimo dovaną, o jį „Ryto“ sirgaliai sutiko ovacijomis.

„Siemens“ arenoje atidarytas ir antras aukštas, kuriame žmonių netrūksta.

Komandų starto penketai:

„Rytas“: Chrisas Krameris, Deividas Sirvydis, DJ Seeley, Dominique'as Suttonas, Arciomas Parachouskis.

ALBA: Martinas Hermannssonas, Dranzas Wagneris, Rokas Giedraitis, Dennisas Cliffordas, Luke'as Sikma.

Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?