2015 09 08

Gruzinus palaužę graikai tapo C grupės lyderiais, Kroatija nugalėjo Makedoniją

Antradienį Zagrebe tęsėsi Europos krepšinio čempionato C grupės kovos. Trečiąją pergalę iškovojo Graikijos rinktinė, kuri tapo grupės lydere.
Vassilis Spanoulis
Vassilis Spanoulis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Slovėnija – Nyderlandai 81:74 (23:15, 18:14, 16:23, 24:22)

Slovėnai pirmavo visų rungtynių metu ir antrojo kėlinio pabaigoje buvo sukaupę 16 taškų pranašumą. Tačiau trečiajame kėlinyje spurtavę olandai sumažino skirtumą iki dviejų taškų. Iki kėlinio pabaigos slovėnai padidino atotrūkį iki penkių taškų.

Lemiama kova ketvirtajame kėlinyje prasidėjo penkiais C. Kloofo taškais iš eilės, kurie išlygino rezultatą 57:57. A.Omičiaus baudos metimai ir J.Blazičiaus tritaškis sugrąžino slovėnams penkių taškų pranašumą. Įpusėjus kėliniui slovėnai jau pirmavo dešimčia taškų.

Likus žaisti 30 sek., komandas skyrė penki taškai. C.Kloofo baudos metimai sumažino skirtumą iki trijų taškų. K.Prepeličius taip pat buvo taiklus nuo baudų metimo linijos, o lemiamos atakos metu suklydo C.Kloofas ir olandai pralaimėjo.

Antrąją pergalę iškovoję slovėnai bent laikinai pakilo į antrąją vietą grupėje. Olandai su viena pergale liko ketvirti.

Slovėnija: K.Prepeličius 16 (6 rez.perd.), J.Blazičius ir Z.Dragičius (6 atkv. kam., 5 rez. perd.) po 13, A.Omičius 11 (7 atkv. kam.)

Nyderlandai: C.Kloofas 25 (6 atkv. kam, 4 rez. perd.), W.De Jongas 19 (6 atkv. kam.), R. Smeuldersas 14.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Worthy De Jongas ir Zoranas Dragičius

Gruzija – Graikija 68:79 (15:25, 7:25, 26:11, 20:18)

Gruzinai sau duobę išsikasė, kai antrajame kėlinyje sugebėjo pelnyti tik 7 taškus. Trečiojo kėlinio pradžioje graikų persvara jau buvo išaugusi iki 29 taškų.

Pergale patikėję graikai sumažino apsukas ir gruzinai sumažino atsilikimą.

Trečią pergalę iškovoję graikai pakilo į pirmąją vietą C grupėje. Gruzinai lieka be pergalių ir rikiuojasi paskutiniai.

Gruzija: T. Shengelia 20 (8 atkv.kam.), M. Markoishvilis 11, G. Shermadinis 9.

Graikija: N. Calathesas 19 (8 rez.perd.), G. Antetokounmpo ir K.Koufos 12, N. Zisis 11.

Kroatija – Makedonija 73:55 (15:18, 15:14, 22:10, 21:13)

15 taškų nugalėtojams pelnė Dario Šaričius, 13 – Bojanas Bogdanovičius, 12 – Krunoslavas Simonas.

Pralaimėjusiųjų gretose rezultatyviausiai žaidė Predragas Samardžiskis (10 tšk.), Vojdanas Stojanovskis bei Damjanas Stojanovskis (po 9 taškus).

C grupėje pirmauja visus tris susitikimus laimėję Graikijos krepšininkai, o be kroatų dar dvi pergales iškovojo ir Slovėnijos komanda.