2023 06 12

Iš gilios duobės lipęs „Monaco“ – per žingsnį nuo čempionų titulo

„Monaco“ klubas su Donatu Motiejūnu turėjo didelį deficitą, bet panaikino jį ir iškovojo jau antrą pergalę Prancūzijos čempionato finale. Monakiečiai namuose 95:88 (15:26, 35:23, 23:22, 22:17) įveikė Paryžiaus „Metropolitans 92“ ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2-0.
Donatas Motiejūnas
Donatas Motiejūnas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Trečiasis serijos mačas Paryžiuje bus žaidžiamas ketvirtadienį.

Victoro Wembanyamos vedamas svečių klubas šovė į priekį pirmajame kėlinyje ir turėjo net 14 taškų pranašumą (24:10), bet persvaros neišlaikė – jau antrajame kėlinyje pirmavo „Monaco“ krepšininkai.

D.Motiejūnas nugalėtojams per 14 minučių įmetė 5 taškus (2/7 dvit., 1/1 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, po sykį blokavo metimą ir suklydo bei surinko 8 naudingumo balus.

Jo tiesioginis oponentas V.Wembanyama pasižymėjo 17 taškų (7/11 dvit., 0/1 trit., 3/5 baud.), 7 atkovotais kamuoliais, 4 rezultatyviais perdavimais ir 22 naudingumo balais.

Nugalėtojai pergalę pasiekė net ir be didesnio Mike'o Jameso indėlio – amerikietis per 24 minutes įmetė tik 3 taškus (1/3 dvit., 0/3 trit., 1/4 baud.), atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 0 naudingumo balų.

„Monaco“: Jordanas Loydas 23 (6 rez. perd.), Matthew Strazelis ir Elie Okobo po 11, Johnas Brownas 10.

„Metropolitans 92“: Barry Brownas 21, TaShawnas Thomasas 18, Victoras Wembanyama 17 (7 atk. kam.).