2023 12 12

Įspūdingai Čekijoje palaikytas „Rytas“ turėjo vargo, bet nugalėjo autsaiderius

Vilniaus „Rytas“ (3-2) nenuliūdino gausiai Čekiją aplankiusių savo sirgalių. Giedriaus Žibėno auklėtiniai išvykoje 95:75 (24:18, 24:19, 25:18, 22:20) pranoko ryškų grupės autsaiderį „Opava“ (0-5) klubą ir užsitikrino vietą FIBA Čempionų lygos įkrintamųjų etape.

„Rytą“ penkioliktame pagal dydį Čekijos mieste garsiai palaikė keli šimtai sirgalių, kurie šiomis dienomis mini 25-ąjį „B Tribūnos“ gimtadienį.

Jie dar prieš rungtynes surengė eiseną Opavos gatvėmis, o susitikimo metu buvo garsiai girdimi ir arenoje.

Nepaisant to, „Rytas“ kurį laiką turėjo problemų su rungtynes vidutiniu 39,3 taškų skirtumu Čempionų lygoje pralaiminčiu Čekijos klubu.

Vilniečiai pirmoje rungtynių pusėje prametė 10 baudų, 12 tritaškių, 11 kartų klydo, o po „Opava“ spurto 8:0 trečio kėlinio pradžioje pirmavo viso labo 48:45.

Vis dėlto po G.Žibėno paimtos minutės pertraukėlės jo komanda susiėmė ir šovė į priekį 25:10, po trijų kėlinių susikraudama solidžią persvarą ir ramiai užbaigdama rungtynes.

Vilniečiai šiose rungtynėse atkovojo net 31 kamuolį puolime, o iš viso kovą po krepšiais laimėjo net 61:37. Tiesa, sostinės klubas suklydo net 23 kartus ir prametė 29 tritaškius (11/40).

Rungtynės „Rytui“ nepraėjo be nuostolių – vos žengęs ant parketo pirmajame kėlinyje petį po varžovo pražangos susižeidė Keithas Hornsby. Vos 48 sekundes ant parketo praleidęs amerikietis daugiau į aikštę taip ir nebegrįžo.

„Rytas“ Opavoje vertėsi ir be pagrindinio įžaidėjo RJ Cole'o.

Kitose grupės rungtynėse lyderis Dižono JDA (5-0) klubas per pratęsimą įveikė Patrų „Promitheas“ (2-3), o tai reiškia, kad „Rytas“ atsisveikino su viltimis užimti pirmąją vietą grupėje ir tiesiogiai žengti į antrąjį grupių etapą.

Paskutines grupių etapo rungtynes „Rytas“ gruodžio 19 d. žais prieš Dižono ekipą, o pergalės atveju užsitikrintų antrąją vietą ir namų aikštės pranašumą įkrintamosiose.

„Opava“: Marquesas Townesas 20 (9/19 dvit., 5 rez. perd., 5 kld.), Jakubas Širina 12.

„Rytas“: Martynas Echodas 18 (8/13 baud., 13 atk. kam., 25 naud. bal.), Margiris Normantas 15 (3/7 trit., 5 rez. perd.), Justinas Gorhamas (5/5 dvit., 1/7 trit., 9 atk. kam.), Gytis Radzevičius (10 atk. kam.) ir Arnas Velička (3/5 trit., 6 atk. kam., 5 rez. perd., 6 kld.) po 13, Lukas Uleckas 10 (3/11 met., 7 atk. kam.).