2023 08 10

Tritaškių košmarą išgyvenę 16-mečiai – Europos čempionato pusfinalyje

Beveik visas rungtynes niekaip iš toli pataikyti negalėję Lietuvos 16-mečiai galiausiai dūrė du tolimus metimus ir šventė dramatišką pergalę Europos čempionato ketvirtfinalyje prieš Serbijos bendraamžius – 66:63 (12:17, 12:14, 18:15, 24:17).
Lietuvos U16 rinktinės emocijos
Lietuvos U16 rinktinės emocijos / FIBA.com nuotr.
Temos: 1 Krepšinis

Tomo Urbelionio auklėtiniams drąsiai, bet netaikliai mėtant iš toli, serbai buvo susikrovę ir dviženklę persvarą (26:38).

Nė sykio iki tol čempionate nepralaimėję lietuviai rizikavo paslysti pačioje skaudžiausioje vietoje – ketvirtfinalyje, bet pademonstravo tikrą kovotojų charakterį.

FIBA.com nuotr./Dovydas Buika

Vedami kovingojo Dominyko Buikos jie pavijo varžovus ketvirtajame kėlinyje, o savo žodį tuomet tarė ir Erikas Sirgėdas.

Vos vieną tritaškį iš 8 iki tol pataikęs snaiperis (visos rinktinės taiklumas tuo metu siekė vos 10,8 proc. – 4/37) per paskutines dvi minutes pataikė du iš trijų, o lietuviai galiausiai šoko pergalės šokį.

FIBA.com nuotr./Erikas Sirgėdas

Europos čempionato pusfinalis jų laukia šeštadienį, 22 val. Lietuvos laiku, su bendraamžiais iš Ispanijos.

Ši pergalė lietuviams užtikrino ir bilietą į kitų metų 17-mečių pasaulio čempionatą, į kurį pateks penkios rinktinės iš Europos.

Lietuva: Dovydas Buika 23 (1/5 trit., 6 atk. kam., 6 rez. perd. 6 klaid.), Artūras Butajevas 12 (7 atk. kam.), Erikas Sirgėdas 9 (3/11 trit.), Dominykas Daubaris 7 (7 atk. kam.), Rokas Norutis 6 (2/6 trit.).

Serbija: Petaras Radovičius 11, Stefanas Marjanovičius 10 (2/8 trit.), Andrejus Bjeličius ir Ognjenas Szrentičius – po 9.

Rungtynių eiga

Lietuviai Skopjės arenoje galėjo jaustis tarsi namuose. Tribūnose garsiai skambėjo „Lietuva, Lietuva“ ir „gynyba, gynyba“. Deja, palaikymas mūsiškiams taiklumo nepridėjo. Visus 9 tritaškius pro šalį pirmajame kėlinyje prametę lietuviai atsiliko 10:17.

Antrajame, spurtavę 8-0, mūsiškiai persvėrė svarstykles (18:17), bet kėlinio pabaigą ir vėl geriau sužaidė serbai, kurie pirmavo (24:31). Mūsiškiai buvo išmetę jau 19 tritaškių, bet pataikę vos 2 (10,5 proc.).

Po didžiosios pertraukos lietuviai krito į dar gilesnę duobę (26:38), iš kurios ropštis ėmė Dovydo Buikos pastangomis. Įmetęs du su pražanga jis pridėjo ir retą tritaškį, o skirtumas susitraukė iki minimalaus (40:41). Prieš lemiamą ketvirtį serbai išliko priekyje (42:46).

Išlyginti rezultatą pavyko ketvirtojo kėlinio viduryje (51:51). Serbai vėl bandė atitrūkti (51:56), bet mūsiškiai tuomet surengė lemiamą spurtą. Artūras Butajevas sugriebė kamuolį puolime ir pelnė du, Erikas Sirgėdas sūrė tris, o kovingasis D.Buika įvertė dar du (60:56).

Serbai atsakė rezultatyvia ataka, bet toliau drąsiai iš toli metęs E.Sirgėdas tritaškiu vėl leido atitrūkti (63:58). Liko vos 20 sek., bet serbai nepasidavė. Į vieną taiklią lietuvių baudą jie atsakė dviem rezultatyviomis atakomis (64:63). Laimei, D.Buikos ranka prie baudų metimo linijos nedrebėjo (66:63), o serbams laiko nebeliko.

Prieš rungtynes

Trenerio Tomo Urbelionio auklėtiniai kol kas šventė visas 4 pergales Šiaurės Makedonijoje vykstančiame čempionate. Lietuviai 102:94 įveikė prancūzus, 73:48 nepasigailėjo belgų, 95:52 – šeimininkų makedonų ir 73:66 aštuntfinalyje susitvarkė su Turkijos 16-mečiais.

Serbai vienintelę nesėkmę patyrė pačiame čempionato starte, kai 55:75 neprilygo graikams. Vėliau sekė pergalės 81:46 prieš lenkus, 83:56 prieš latvius ir atkrintamųjų starte 70:64 prieš Izraelio krepšininkus.