Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Dabar tikrai ne metas nustoti skaityti!
2020 10 04

Jonas Mačiulis šįkart be titulo: FIBA Čempionų lygą ir milijoną laimėjo naujieji ispanai

FIBA Čempionų lygoje triumfavo Europos krepšinio debiutantai – Burgoso „San Pablo“ krepšininkai, finale Atėnuose sekmadienį 85:74 (14:24, 35:12, 19:13, 17:25) įveikę vietos AEK komandą su Jonu Mačiuliu.
Jonas Mačiulis
Jonas Mačiulis / FIBA nuotr.

Burgoso „San Pablo“ iškėlė pirmą trofėjų per klubo istoriją.

Vos prieš penkerius metus profesionalia tapusio 180 tūkst. gyventojų miesto komanda prieš trejus metus debiutavo Ispanijos aukščiausioje lygoje, pernai – FIBA Čempionų lygoje ir, pradėję nuo atrankos varžybų, nukeliavo iki taurės.

Dėl pandemijos ilgam sustabdytas 2019-2020 turnyras atgijo finalinėms kovoms šią savaitę, kuomet į Atėnus susirinko aštuonios geriausios komandos.

Burgoso krepšininkai finale nugalėjo AEK, kai penki žaidėjai nugalėtojams pelnė dviženkles taškų sumas.

Daugiausiai – 18 įmetė – Thaddus FcFaddenas.

Tikras komandos variklis buvo Omaras Cookas. 38 metų amerikietis įžaidėjas, rungtyniavęs prieš septynerius metus Vilniaus „Ryte“, surinko 15 taškų ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Daug veteranų žaidė ir AEK komandoje.

Kitas buvęs „Ryto“ gynėjas Tyrese'as Rice'as, žadėjęs po turnyro baigti krepšininko karjerą, pelnė 17 taškų.

Keithas Langfordas surinko 11, Mattas Lojeski – 9, Marcusas Slaughteris – 8.

Jonas Mačiulis per 19 min. pelnė 6 taškus.

35 metų lietuvis pataikė 2 tritaškius iš 5, prametė abu dvitaškius, atkovojo 3 kartus kamuolį.

Bet jis nieko negalėjo padaryti, kai Joano Penarroya treniruojama Ispanijos komanda triuškinamai – 35:12 – laimėjo antrą kėlinį, nokautu atsakiusi į AEK spurtą pirmajame kėlinyje.

2018 metais FIBA Čempionų lygą su J.Mačiuliu laimėjusiai AEK ekipai šįsyk nepadėjo nei namų sienos, nei garsus sirgalius – NBA žvaigždė Giannis Antetokounmpo palaikė Graikijos komandą finale.

Sekmadienį net 17 tritaškių iš 35 pataikiusiai „San Pablo“ komandai atiteko 1 mln. eurų vertės čekis – tiek FIBA buvo pažadėjusi čempionams.

Trečią vietą FIBA Čempionų lygoje užėmė Dižono JDA. Prancūzijos klubas mažajame finale 70:65 palaužė Saragosos „Casademont“ (Ispanija), kuriai 2 taškus pelnė buvęs „Ryto“ gynėjas D.J.Seeley.

Kištukiniai lizdai su USB jungtimi: ekspertas pataria, ką reikia žinoti prieš perkant