2015 09 13

Jono Mačiulio karjeros rungtynės: Lietuva – ketvirtfinalyje!

Sekmadienio vakarą Lilio mieste Lietuvos krepšininkai išgyveno tikrą dramą, o jos didvyriu tapo karjeros rungtynes sužaidęs Jonas Mačiulis. Aštuntfinalio mače su Gruzija „tuščias“ rinktinės lyderis Jonas Valančiūnas gramzdino lietuvišką laivą į bedugnę, tačiau bendravardis Mačiulis buvo pernelyg ryškus, kad viltis apie septintą iš eilės olimpiadą užgestų. Lietuviai šventė dramatišką pergalę 85:81 (17:20, 22:20, 22:22, 24:19) ir tęsia kovą dėl medalių.
Jonas Mačiulis
Jonas Mačiulis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Nors mūsiškiai buvo laikomi aiškiais šios poros favoritais, gruzinai nuo pat pirmųjų mačo minučių demonstravo ypatingą kovingumą, o pergalę atidavė tik pačiomis paskutinėmis dvikovos sekundėmis.

Mačo didvyriu tapo J.Mačiulis, kuris šiame mače pelnė 34 taškus, atkovojo 6, perėmė 4 kamuolius bei atliko 3 rezultatyvius perdavimus. Puolėjas į gruzinų krepšį smeigė vieną svarbų metimą po kito, o svarbiausią pataikė likus 10 sek. iki finalinės sirenos.

Iki minimumo deficitą (79:80) sumažinę gruzinai, pradėjo kvėpuoti lietuviams į nugaras, tačiau Madrido „Real“ puolėjas pataikė iš toli ir išsklaidė bet kokias abejones.

Ypač prastai rungtynės susiklostė Lietuvos rinktinės lyderiui J.Valančiūnui. „Toronto Raptors“ vidurio puolėjo oponentas Zaza Pačulija dominavo po krepšiais ir davė jaunam savo varžovui ne vieną skaudžią pamoką.

Neapsikentęs rinktinės treneris Jonas Kazlauskas minutės pertraukėlės metu net pagrasino, jog ilgam sodins „centrą“ ant suolo. J.Valančiūnui pasiteiravus kodėl, Lietuvos krepšinio profesorius kaipmat atkirto: „Todėl, kad neįsižaidi. Tai, ką turėjai daryti tu, daro su tavimi!“.

Iki didžiosios pertraukos geriausias čempionato kovotojas dėl kamuolių nebuvo sugriebęs nė vieno kamuolio ir tepelnęs 3 taškus. Ne ką geriau vidurio puolėjui sekėsi ir antroje rungtynių pusėje. Jis aikštę paliko savo sąskaitoje turėdamas kuklius penkis taškus ir nė vieno atkovoto kamuolio.

Lietuviai ketvirtfinalyje susitiks su Italija. Tarp aštuonių stipriausių žemyno komandų taip pat pateko latviai, prancūzai, ispanai, graikai, serbai ir čekai.

Mačą su italais lietuviai žais trečiadienį, 22 val. Jei pavyktų peršokti ir šį barjerą, mūsiškių pusfinalyje lauktų serbai arba čekai.

Lietuva – Gruzija 85:81 (17:20, 22:20, 22:22, 24:19).

Lietuva: Jonas Mačiulis 34 taškai (8/9 dvit., 3/4 trit. 9/9 baud., 6 atk. kam., 4 per. kam.), Paulius Jankūnas 17, Mantas Kalnietis 11, Renaldas Seibutis 7, Artūras Milaknis 6, Jonas Valančiūnas 5, Mindaugas Kuzminskas 3, Robertas Javtokas 2.

Gruzija: Zaza Pačulija 23, Viktoras Sanikidzė 14, Jacobas Pullenas 12, Tornikė Šengelija ir Georgis Cincadzė po 10.

Komandų rodikliai: dvitaškiai – 20/30 (67 proc.) ir 20/39 (51 proc.), tritaškiai – 8/24 (33 proc.) ir 8/22 (36 proc.), baudų metimai – 21/27 (78 proc.) ir 17/17 (100 proc.), rezultatyvūs perdavimai – 22 ir 15, klaidos – 17 ir 15, perimti kamuoliai – 5 ir 4, blokai – 3 ir 0, pražangos – 24 ir 25.

21:54

Pristatomi abiejų komandų krepšininkai.

21:56

Skamba šalių nacionaliniai himnai. Lietuvos krepšininkai ypač susikaupę.

22:01

Rungtynes lietuviai pradeda tradiciniu starto penketu: Mantas Kalnietis, Renaldas Seibutis, Jonas Mačiulis, Paulius Jankūnas ir Jonas Valančiūnas.

22:02

Taškų sąskaitą taikliu baudos metimu atidaro Jonas Valančiūnas. Antrasis metimas netaiklus.

22:03

Tornikė Šengelija deda iš viršaus.

22:03

Jonas Valančiūnas atsako taikliu metimu ir dar tritaškį prideda Paulius Jankūnas – 6:2.

22:05

Georgis Cincadzė pataiko tolimą metimą – 7:7.

22:07

Zaza Pačulija pataiko iš po krepšio. Gruzinai išsiveržia į priekį, tačiau Renaldas Seibutis atsako taikliu metimu – 9:9.

22:09

Lietuviams niekaip nepavyksta apsiginti. Viktoras Sanikidzė pataiko iš toli, du taškus prideda Georgis Cincadzė – 9:14.

22:10

Matydamas, kad nepavyksta apginti savojo krepšio, Jonas Kazlauskas prašo minutės pertraukėlės.

22:11

Artūras Milaknis prasižengia puolime, tačiau gruzinams pataikyti nepavyksta. Jono Mačiulio reidas per visą aikštę, tačiau kitoje pusėje Georgis Cincadzė taip pat atsako taikliu metimu.

22:14

Jonas Kazlauskas į aikštę meta Robertą Javtoką, kuris keičia Joną Valančiūną. Vis dar esam besivejančių vaidmenyje – 15:18.

22:16

Pirmą kartą aikštėje pasirodo Mindaugas Kuzminskas. Jis keičia Joną Mačiulį. Paulius Jankūnas baudos metimai mažina deficitą iki minimumo – 17:18.

22:20

Į aikštę grįžta Jonas Valančiūnas, tačiau iš karto gauna Tornikės Šengelijos dėjimą. Maža to, kitoje atakoje Jonas prasižengia.

22:22

I kėlinys. Lietuva – Gruzija 17:20.

22:23

Gruzijos aukštaūgiai toliau maudo Joną Valančiūną – 17:22.

22:23

Jonas Kazlauskas vėl siunčia Joną Valančiūną ant suolo. Pasirodo Robertas Javtokas.

22:24

Apsiginti nepavyksta ir Robertui Javtokui – gruzinai pavojingai tolsta (17:24).

22:26

Mindaugo Kuzminsko tolimas metimas neliečia net lanko, tačiau kamuolį sugriebia Robertas Javtokas. „Centras“ pelno du taškus – 21:24.

22:27

Artūras Milaknis prasižengia jau trečiąjį kartą.

22:28

Jono Mačiulio tritaškis aidint atakos pabaigą skelbiančiai sirenai – 24:26.

22:31

Lietuviai po savo krepšiu du kartus iš eilės neatkovoja kamuolio. Jonas Valančiūnas trečią kartą žengia į aikštę.

22:31

Zazos Pačulijos du taiklūs metimai ir gruzinai vėl atitrūksta – 30:24.

22:33

Jonas Valančiūnas gauna dar vieną pamoką. Zaza Pačulija pelno du taškus ir išprovokuoja pražangą – 33:24. Tai buvo jau trečia Lietuvos rinktinės lyderio pražanga. Jonas Kazlauskas prašo dar vienos minutės pertraukėlės. Lietuviai nokdaune.

22:35

Jonas Mačiulis pataiko dar vieną tritaškį labai sunkiu momentu – 27:33.

22:36

Paulius Jankūnas pelno du taškus žaisdamas nugara.

22:40

Graži lietuvių ataka baigiasi Pauliaus Jankūno dar dviem taškais – 31:36.

22:41

Lietuviai ropščiasi iš duobės. Pauliaus Jankūno nuostabus perdavimas Jonui Mačiuliui ir gruzinams paliekamas tik vienas taškas – 35:36.

22:44

Gruzinai pelno keturis taškus iš eilės ir vėl pabėga – 40:35.

22:48

Jonas Mačiulis baudos metimais vėl mažina atsilikimą iki minimumo – 39:40.

22:49

II kėlinys. Lietuva – Gruzija 39:40 (17:20, 22:20).

22:51

Pagal atsarginių žaidėjų pelnomus taškus Lietuva priekyje – 2:0. Vienintelius taškus mūsiškiams pelnė nuo suolo kilęs Robertas Javtokas.

23:05

Trečiąjį kėlinį lietuviai pradeda labai energingai. Mantas Kalnietis pataiko tritaškį, Jonas Mačiulis prideda keturis taškus ir mūsiškiai trukteli į priekį – 46:40.

23:06

Spurtą 7:0 tritaškiu nutraukia Viktoras Sanikidzė.

23:10

Artūras Milaknis pataiko labai svarbų tolimą metimą – 49:49.

23:11

Jonas Valančiūnas „gauna“ dar keturis Zazos Pačulijos taškus – 49:53.

23:16

Mindaugas Kuzminskas pataiko iš toli – beprotiškai svarbus metimas (54:55).

23:20

Zaza Pačulija pataiko dar dvi baudas. Gruzijos rinktinė pataiko 15 baudą iš 15 – 59:56.

23:22

Tritaškį pataiko epizodiškai rungtyniaujantis Duda Sanadzė. Lietuviai dar kartą siunčiami į nokdauną – 56:62.

23:23

Kėlinio pabaigoje kamuolį perima Jonas Mačiulis. Puolėjas ne tik pataiko sudėtingą metimą, bet ir uždirba pražangą Viktorui Sanikidzei – 59:62.

23:26

Dar vienas puikus Jono Mačiulio epizodas. Puolėjo perdavimas į ataką nuskubėjusiam Mantui Kalniečiui ir trečią kėlinį lietuviai baigia atsilikdami tik vienu tašku – 61:62.

23:26

III kėlinys. Lietuva – Gruzija 61:62 (17:20, 22:20, 22:22).

23:27

Ketvirtą kėlinį taiklia tolima bomba pradeda Artūras Milaknis – 64:62.

23:29

Lietuvių atkarpa 8:0. Jonas Valančiūnas praranda kamuolį, o Jacobas Pullenas pataiko iš toli – 64:65.

23:35

Paulius Jankūnas pataiko iš po krepšio – 70:67.

23:36

Manučaras Markoišvilis pataiko iš toli, bet užmina tritaškio liniją. Lietuviai vis dar turi trapią persvarą – 70:69.

23:42

Pagaliau!!! Jonas Valančiūnas pataiko iš po krepšio – 74:71.

23:44

Mantas Kalnietis pataiko iš vidutinio nuotolio – 77:71.

23:47

Jonas Mačiulis prideda dar du taškus – 79:73.

23:48

Renaldas Seibutis grubiai stabdomas, bet nesportinės pražangos teisėjai neskiria.

23:48

Jacobas Pullenas smeigia tritaškį ir grąžina intrigą – 80:76.

23:50

Lietuviai apmaudžiai neatkovoja kamuolio ir gruzinai smeigia tritaškį – 80:79.

23:50

Kitoje atakoje Jonas Mačiulis smeigia tritaškį ir nutiesia lietuviams kelią į ketvirtfinalį – 83:79.

23:52

Jacobas Pullenas pataiko abu baudos metimus (83:81). Lieka septynios sekundės.

23:53

Lietuviams vos pavyksta išsimesti kamuolį. Jonas Mačiulis išlaiko pusiausvyrą ties vidurio linija. Gruzinai prasižengia prieš Joną, o šis pataiko abu baudų metimus ir padovanoja Lietuvai pergalę – 85:81.