2021 03 29

K.Maksvyčio treniruojamą ekipą į dramatišką pergalę tempė E.Žukauskas

Kazio Maksvyčio vadovaujama Permės „Parma“ ekipa išvykoje po įtemptos kovos 84:80 (21:27, 24:19, 17:19, 22:15) nugalėjo „Astana“ komandą.
Kazys Maksvytis
Kazys Maksvytis / VTB-League.com nuotr.

Likus žaisti pusę minutės, „Parma“ pirmavo 4 taškais (82:78) ir „Astana“ komandos bandymai kabintis į pergalę nebebuvo sėkmingi.

Eigirdas Žukauskas buvo rezultatyviausias „Parma“ gretose – pelnė 20 taškų (3/5 dvit., 3/4 trit., 5/6 baud. met.) per beveik 37 minutes. Taip pat lietuvis atkovojo 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė net 4 kamuolius, 4 kartus prasižengė, išprovokavo 7 varžovų pražangas ir surinko 23 naudingumo balus.

Kai E.Žukauskas buvo aikštėje, Permės komanda pelnė 6 taškais daugiau nei varžovai.

Ne itin susiklostė mačas Adui Juškevičiui. Gynėjas per 26 minutes pelnė 4 taškus (1/4 dvit., 0/6 trit., 2/2 baud. met.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 2 kartus suklydo, kartą prasižengė ir kartą išprovokavo varžovo pražangą.

A.Juškevičiui būnant aikštėje, „Parma“ pelnė tašku daugiau nei oponentai, gynėjas iš Lietuvos finišavo turėdamas -2 naudingumo balus.

„Parma“ pataikė 52 proc. dvitaškių (18/34), 32 proc. tritaškių (9/28) ir 77 proc. baudų metimų (21/27).

„Astana“ suklydo 17 kartų, kai Permės krepšininkai – tik 9. Po varžovų klaidų „Parma“ pelnė 22 taškus.

„Astana“: M.Thompsonas 28 (7 atk. kam., 4 rez. perd., 31 naud. bal.), N.Bažinas 16, E.Buckneris 14, J.Hillas 9.

„Parma“: E.Žukauskas 20 (4 per. kam., 23 naud. bal.), B.Savovičius 19, M.Mejeris 12, M.Ponitka 11, L.Williamsas 10.