2015 12 09 /21:08

Katastrofa: „Lietuvos ryto“ agonija Europos taurėje baigta

Vilniaus „Lietuvos ryto“ (2-7) krepšininkai trečiadienį svečiuose patyrė dar vieną pralaimėjimą Europos taurėje. Vilniečius 92:84 (27:25, 12:19, 22:23, 31:17) įveikė lyderė Sankt Peterburgo „Zenit“ (8-1). Graikijoje vietos Salonikų PAOK (4-5) pateikė netikėtumą ir 104:99 nugalėjo „Avtodor“ (6-3), taip galutinai užbaigdama vilniečių kelią Europos taurės turnyre.
Rungtynių akimirka / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Lietuvos ryto“ krepšininkai šiose rungtynėse atkarpomis rodė gerą gynybą, tačiau ilgą laikė jiems šypsojosi ir sėkmė. „Zenit“ prametė daug gerų metimų iš patogių situacijų ir po gero vilniečių antrojo ketvirčio ilgą laiką atsiliko.

„Neptūnas“ pateko į kitą Europos taurės etapą.

Vis dėlto, koją kišo didžiulis klaidų skaičius (17) ir blogas Nicola Laprovittolos žaidimas. Virš 26 minučių žaidęs pagrindinis įžaidėjas padarė net 5 klaidas, o svarbiais momentais iniciatyvos bandė imtis sunkiais, bet netaikliais metimais.

„Zenit“ į priekį po ilgos pertraukos išsiveržė ketvirtajame kėlinyje sužaidus 4 minutes po R.Toolsono tritaškio.

Baigiantis rungtynėms „Lietuvos rytas“ ir vėl negalėjo niekaip apsiginti, o „Zenit“ metė iš patogių padėčių ir lengvai didino pranašumą. Likus kiek daugiau nei minutei tritaškiu vilties suteikė A.Juškevičius (79:83).

Itin prastą sprendimą likus žaisti 44 sek. priėmė G.Orelikas. Vilniečiai turėjo tik 4 taškų deficitą, tačiau net G.Orelikas labai greitai pražanga sustabdė nė vienos baudos visą sezoną neprametusį R.Toolsoną.​

Jis sumetė baudas, N.Laprovittola nepataikė iš toli, o J.Timma pridėjo dar du baudų metimus. Per paskutinę pusę minutės abi ekipos dar metė nemažai baudų, tačiau rezultato tai nepakeitė.

"Zenit": R.Toolsonas (6/9 dvit.) 22, J.Timma (5/7 dvit., 1/5 trit., 6 atk. kam., 7 rez. perd.) 18, K.Landry (12 atk. kam.) 13.

„Lietuvos rytas“: K.Lavrinovičius (6/9 dvit., 1/1 trit., 6 atk. kam.) 16, M.Runkauskas (4/5 trit.) 14, G.Orelikas (4 rez. perd.) 13, A.Kavaliauskas (5/7 dvit., 8 atk. kam.) 11, D.Gailius ir A.Juškevičius po 8, R.Giedraitis 6, Ž.Janavičius ir N.Laprovittola (0/3 trit., 7 rez. perd., 5 klaid.) po 4.

Ketvirtasis kėlinys: „Zenit“ – „Lietuvos rytas“ 92:84 (27:25, 12:19, 22:23, 31:17)

10 min. A.Juškevičius perėmė kamuolį, tačiau neįmetė iš po krepšio. M.Runkauskas tritaškiu suteikė dar vilties (83:79).

Likus 44 sek. G.Orelikas tiesiog prasižengė prieš nė vienos baudos visą sezoną neprametusį R.Toolsoną. Netaiklus N.Laprovittolos tritaškis ir J.Timmos baudų metimai galutinai palaidojo „Lietuvos rytą“.

9 min. Penktąją pražangą gavo D.Gailius. J.Timma sumetė baudas – 83:76. N.Laprovittola nepataikė labai sunkaus metimo.

8 min. Argentinietis prametė, o K.Landry skirtumą padidino iki 7 taškų (81:74), tačiau pataikė ir K.Lavrinovičius.

7 min. Iš po krepšio nepataikė A.Kavaliauskas. Jau buvo pavykę apsiginti, tačiau N.Laprovittola dar kartą prarado kamuolį ir J.Timma vėl įmetė.

6 min. Pusantros minutės be taškų ir su klaidomis. J.Timma lengvu dvitaškiu didino „Zenit“ persvarą – 77:74.

4 min. N.Laprovittola atsakė dviem taškais, tačiau R.Toolsonas pataikė sunkų tritaškį ir „Zenit“ išsiveržė į priekį pirmą kartą nuo pirmojo kėlinuko – 75:74.

3 min. A.Kavaliauskas įmetė dvitaškį su pražanga, tačiau „Lietuvos rytas“ atsiminė blogus gynybos įpročius. R.Toolsonas išlygino rezultatą – 72:72.

1 min. Galingas dėjimas ir taiklus J.Timmos tritaškis priartino „Zenit“ iki taško – 66:67.

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Arvydas Gronskis

Trečiasis kėlinys: „Zenit“ – „Lietuvos rytas“ 61:67 (27:25, 12:19, 22:23)

10 min. K.Landry pataikė dvitaškį su pražanga, A.Juškevičius gražiai prasiveržė po krepšiu, tačiau prieš pat ketvirčio pabaigą įmetė ir R.Toolsonas.

9 min. K.Lavrinovičius pelnė 10-ąjį savo tašką, netrukus G.Orelikas pataikė tik vieną baudą – 65:56.

8 min. Tritaškį pataikė K.Lavrinovičius (60:53), tačiau A.Goščejevas atsakė dvitaškiu su ketvirtąja D.Gailiaus pražanga.

7 min. Pirmą kartą į krepšį pataikė N.Laprovittola.

6 min. J.Timma gražiai sužaidė vienas prieš vieną ir sumažino skirtumą iki 3 taškų – 52:55.

5 min. A.Kavaliauskas lengvai išmaudė K.Landry, tačiau laisvas iš toli įmetė Z.Dowdellas – 50:55.

4 min. Į J.Timmos dvitaškį tuo pačiu atsakė A.Kavaliauskas. M.Runkauskas įmetė dar vieną tritaškį ir vilniečių persvara tapo dviženklė – 53:43.

3 min. Pirmuosius „Zenit“ taškus pelnė prieš tai ketvirtą kartą suklydusį N.Laprovittolą išmaudęs Z.Dowdellas.

2 min. G.Orelikas pataikė dvitaškį, o vilniečiai sėkmingai gynėsi ir rezultatyviausias (12 tšk.) komandos žaidėjas pridėjo dar du taškus – 48:39.

1 min. Ketvirtį N.Laprovittola pradėjo klaida, jau trečiąja.

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Adas Juškevičius

Antrasis kėlinys: „Zenit“ – „Lietuvos rytas“ 39:44 (27:25, 12:19)

10 min. J.Timmai sumetus baudas vilniečių persvarą iki naujo rekordo pakėlė M.Runkausko tritaškis – 44:37. Kėlinį dvitaškiu užbaigė K.Landry.

8 min. Pirmą savo dvitaškį pataikė G.Orelikas ir vilniečiai išlaikė persvarą – 41:35.

6 min. Galingas D.Gailiaus dėjimas. Pavyko apsiginti nuo kelių iš eilės „Zenit“ atakų, o tritaškį smeigė A.Juškevičius – 39:33.

4 min. Tik vieną baudą pataikęs „brolis“ pirmą kartą į priekį išvedė „Lietuvos rytą“, tačiau R.Toolsonas pataikė dvitaškį. Įmetė ir D.Gailius – 31:32.

3 min. Tragišką svečių gynybą gelbėjo netaiklūs „Zenit“ metimai.

2 min. K.Lavrinovičius dar kartą išlygino mačo rezultatą – 27:27.

1 min. Per pirmąją ketvirčio minutę „Lietuvos rytas“ suklydo 9-ąjį ir 10-ąjį kartą.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Gediminas Orelikas

Pirmasis kėlinys: „Zenit“ – „Lietuvos rytas“ 27:25

10 min. Ž.Janavičius sumetė baudas, A.Karpuchinas visiškai laisvas pataikė tritaškį, tačiau Ž.Janavičius ketvirtį užbaigė dviem taškais po prasiveržimo – 27:25.

9 min. Vilniečių spurtą tritaškiu nutraukė A.Karpuchinas.

8 min. M.Runkauskas pataikė tritaškį. Netrukus dvitaškį pridėjo A.Kavaliauskas, o G.Orelikas perėmė kamuolį ir greitoje atakoje puikiu perdavimu išvedė R.Giedraitį, kuris rezultatą išlygino – 21:21.

7 min. Komandos draugo metimą galingu dėjimu pataisė J.Valijevas – 21:14.

6 min. Pirmuosius taškus įmetė M.Lukauskį pakeitęs M.Runkauskas, pavyko apsiginti, tačiau netrukus padaryta jau šeštoji klaida.

5 min. A.Kavaliauskas atkovojo kamuolį puolime ir pelnė pirmuosius taškus, tačiau pakrikusią gynybą lengvai įveikęs K.Landry įkalė iš viršaus. Netrukus N.Laprovittola lygioje vietoje suklydo jau antrą kartą ir „Zenit“ įmetė dar du taškus – 19:12.

4 min. Trys minutės – trys „Lietuvos ryto“ klaidos. Šeimininkų persvara po A.Vichrovo metimo jau šeši taškai (13:7), bet G.Orelikas pataikė antrą tritaškį.

3 min. Kvaila klaida gynyboje ir lengvas J.Timmos dvitaškis. Netrukus A.Puškovas lengvai perėmė kamuolį ir sudrebino lanką dėjimu – 9:5.

2 min. Pavyko perimti kamuolį, o greitoje atakoje D.Gailius gražiai prasiveržė ir įmetė dvitaškį. Šeimininkams atsakius tuo pačiu, puolime prasižengė A.Gudaitis – 5:5.

1 min. Pirmoji ataka – pirmasis tritaškis į vilniečių krepšį. Pataikė R.Toolsonas. Tuo pačiu atsakė ir G.Orelikas.