Ketvirtajame kėlinyje užsikūrusi M.Gebeno ekipa dramatiškai triumfavo Graikijoje

Martino Gebeno atstovaujama Liublianos „Cedevita Olimpija“ (4-1) išvykoje 82:75 (23:24, 14:24, 17:13, 28:14) po atkaklios kovos nugalėjo šeimininkus Salonikų „Aris“ (1-4) ir įsitaisė tarp Europos taurės B grupės lyderių.
Martinas Gebenas
Martinas Gebenas / Scanpix/IMAGO/Anca Tepei nuotr.

Praėjusią savaitę Slovėnijos komanda savo aikštelėje 76:72 ant menčių paguldė ir Nenado Čanako treniruojamą Panevėžio „7bet-Lietkabelį“.

Salonikuose susitikimą užtikrinčiau pradėjo aikštės šeimininkai „Aris“ krepšininkai, kurie pelnė 5 taškus be atsako ir išsiveržė į priekį (5:0). Ilgai persvaros išlaikyti nepavyko – po Devino Robinsono dviejų taškų su pražanga rezultatas tapo lygus (5:5). Iki kėlinio pabaigos likus 2 minutėms iš kampo tritaškį metimą pataikęs Vassilis Toliopoulos išlygino rezultatą (17:17).

Per likusį laiką nė viena komanda nesugebėjo įgyti ryškesnio pranašumo, tačiau kėlinio pabaigoje, po peržiūros įskaityti 2 taškai leido šeimininkams minimalia persvara pirmauti 24:23.

Antrojo kėlinio pradžioje abi komandos įsivėlė į klampų žaidimą, kuriame netrūko klaidų. Įpusėjus ketvirčiui Salonikų krepšininkai turėjo minimalią persvarą (31:29). Po Nolley Landerso dvitaškio, su sirgalių pagalba užsikūrusi „Aris“ surengė spurtą 7:0 ir atotrūkis tarp komandų išaugo (38:29). Toliau puolime sėkmingai taškus rinkę ir per pirmąją rungtynių pusę 48 taškus suvertę šeiminkai į ilgąją pertrauką išsinešė solidų pranašumą 48:37.

Lietuvio atstovaujama Liublianos „Cedevita Olimpija“ pirmoje susitikimo pusėje buvo prastai organizuota, suklydusi net 12 kartų.

Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštelėje nesikeitė. Abiem komandoms trūko kokybės puolime, Liublianos snaiperiai šaudė tuščiais šoviniais, o įpusėjus trečiajam kėliniui „Aris“ išlaikė atotrūkį (53:43). Pirmąjį svečių tritaškį tik ketvirčio pabaigoje pataikė Jaka Blažičius, po kurio užsikurė komandos draugai ir „Cedevita Olimpija“ sparčiai mažino atsilikimą (54:56). Kiek sėkmingiau paskutinę minutę sužaidęs Graikijos klubas atstatė saugesnį pranašumą – 61:54.

Su didžiule energija ketvirtąjį kėlinį pradėjusi Liublianos komanda itin sparčiai mažino šeimininkų turėtą pranašumą. Sužaidus 4 minutes, po Jaka Blažičiaus dvitaškio su pražanga, svečiai išlygino rezultatą (66:66). Tiksint prieš paskutinei minutei iki rungtynių pabaigos tolimą tritaškį pataikęs Vassilis Toliopoulos grąžino šeimininkams viltį (75:78). Visgi, sėkmingiau pabaigą sužaidę svečiai pasiekė ketvirtąją pergalę turnyre 82:75.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė 36-erių veteranas Jaka Blažičius. Gynėjas surinko 19 taškų (6/6 dvit., 1/3 trit.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir užfiksavo net 29 naudingumo balų statistiką.

Savo gimtadienį neseniai atšventęs lietuvis aikštėje praleido 14 minučių, per kurias pasižymėjo 6 taškais (3/3 dvit.), 2 atkovotais kamuoliais, 2 blokuotais metimais ir 8 naudingumo balais.

Aikštelės šeimininkų gretose rezultatyviausias buvo Vassilis Toliopoulos. Graikas pelnė 17 taškų (2/8 dvit., 4/10 trit.) ir pridėjo 3 rezultatyvius perdavimus.

„Cedevita Olimpija“: Jaka Blažičius 19, Devinas Robinsonas 18, D.J.Stewartas 15.

„Aris“: Vassilis Toliopoulos 17, Landersas Nolley 15, D'Moi Hodge'as 12, Davidas De Julius 10.