2019 09 13

Šiame čempionate yra vietos senukams: L.Scola vedama Argentina – finale!

Neįtikėtino Luiso Scola vedamos Argentinos krepšinio pasaka tęsiasi. Pietų Amerikos komanda, stebima legendinio savo krepšininko Manu Ginobilio, pasaulio čempionato pusfinalyje 80:66 (21:18, 18:14, 21:16, 20:18) nugalėjo Prancūzijos krepšininkus ir atsidūrė per žingsnį nuo aukso medalių, dėl kurių kovos jau sekmadienį prieš Ispaniją.
Luisas Scola
Luisas Scola / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pusfinalio mačą puikiai pradėjo Luisas Scola, kuris jau pirmajame kėlinyje pelnė 10 taškų ir traukė Argentinos puolimo vežimą. Po pirmųjų 10-ties minučių argeniniečiai buvo priekyje 21:18.

Dar iki pertraukos 39-rių L.Scola užfiksavo dvigubą dublį: 13 taškų ir 10 atkovotų kamuolių. Maža to, sustabdytas buvo Prancūzijos bokštas Rudy Gobert'as, per du kėlinius į krepšį metęs vos kartą. Pirmąją mačo pusę nuostabiu tritaškiu uždarė Facundo Campazzo ir Argentina į pertrauką išėjo turėdama septynių tašų pranašumą 39:32.

Argentinos komanda demonstravo tiesiog puikią gynybą ir trečiajame kėlinyje po dar vienos geros atkarpos įgijo jau 15-kos taškų persvarą (55:40). Prieš lemiamą ketvirtį Argentina pirmavo 12 taškų persvara (60:48).

Ketvirtajame kėlinyje prancūzai, prieš keletą dienų eliminavę JAV rinktinę, visomis išgalėmis bandė kabintis į pergalę, bet argentiniečiai užgesino visus gaisrus ir iškovojo puikią pergalę. Tašką šiame mače padėjo L.Scola, suleidęs du tritaškius iš eilės.

39-rių L.Scola pelnė net 28 taškus (5/13 dvit., 3/4 trit., 9/10 baud. met), atkovojo 13 kamuolių bei finišavo su 32 naudingumo balais.

G.Deckas pridėjo 13 taškų, 12 pelnė Facundo Campazzo, kuris dar atkovojo 7 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Prancūzams po 16 taškų surinko Evanas Fournier (5/11 dvit., 1/6 trit., 3/7 baud. met.) ir Frankas Ntilikina.

Prancūzai pataikė 57 proc. dvitaškių (16/26), 23 proc. tritaškių (7/31) ir vos 52 proc. baudų metimų (13/25).

Argentiniečiai dvitaškius metė 44 proc. (18/41), tritaškius – 36 proc. (9/25), baudų metimus – 85 proc. (17/20) taiklumu.

Nors prancūzai suklydo tik dviem kartais daugiau (11 prieš 9 kl.), po perimtų kamuolių Argentina pelnė net 19 taškų, kai Prancūzija – 9.

Finale Argentina žais su Ispanija, o Prancūzija dėl bronzos medalių kovos prieš Australiją.

Argentina: L.Scola 28 (5/13 dvit., 3/4 trit., 9/10 baud. met., 13 atk. kam., 32 naud. bal.), G.Deckas 13, F.Campazzo 12 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), L.Vildoza 10.

Prancūzija: E.Fournier (1/6 trit.) ir F.Ntilikina po 16, N.De Colo 11, L.Labeyrie 8.

Rungtynių eiga. Prancūzija – Argentina

Ketvirtas kėlinys. Prancūzija – Argentina

40 min. Argentina be didesnio vargo pribaigė kapituliavusius Prancūzijos krepšininkus. Sirgaliai ant suolo pasodintam L.Scola žiūrovai plojo atsistoję.

37 min. L.Scola! L.Scola! L.Scola! Tryyyyyyyys taškai! Ir dar tryyyyys taškai! Neįtikėtina! Kosminis 39-rių krepšininko pasirodymas – 74:59.

36 min. Puiki greita ataka, pasibaigusi G.Decko taškais – 68:57.

35 min. N.Batumas galėjo iki šešių taškų sumažinti deficitą, bet prieš jo kamuolio pamušimą į krepšį teisėjai užfiksavo pražangą. Argentina laikosi priekyje – 65:57.

32 min. N.Laprovittola greitoje atakoje pro nugarą atliko perdavimą L.Scola, kuris pelnė taškus – 65:55.

32 min. R.Gobertas įkrovė iš viršaus. Argentinos persvara mažėja – 63:55.

31 min. Tritaškiu kėlinį pradėjo A.M'Baye, tačiau tolimu metimu atsakė ir N.Laprovittola – 63:51.

Trečias kėlinys. Prancūzija – Argentina 48:60

30 min. V.Poirier po skaudaus susidūrimo po krepšiu liko gulėti ant parketo ir buvo priverstas palikti aikštę.

29 min. Ketvirtąją pražangą užsidirbo šiandien pritildytas Prancūzijos lyderis E.Fournier.

28 min. F.Ntilikina pataikė iš trijų taškų zonos, bet trijų taškų vertės metimu jam atsakė F.Campazzo – 60:45.

26 min. Daug ką iliustruojantis epizodas – A.Albicy tritaškis nelietė lanko. Argentinos gynybai kol kas galima rašyti 10 balų.

25 min. Argentina toliau dominuoja aikštėje. Netikėta – 52:38.

23 min. Boom! L.Vildoza ir L.Scola smeigė po tritaškį ir skirtumas dviženklis – 48:38.

Antras kėlinys. Prancūzija – Argentina 32:39

20 min. F.Campazzo kėlinį uždarė puikiu tritaškiu – 39:32.

18 min. N.Brussino pataisė netaiklų F.Campazzo metimą – 34:30.

15 min. Argentinos krepšininkai pabudo po lėto kėlinio starto ir vėl truktelėjo į priekį – 29:24.

13 min. E.Fournier prasiveržimas ir M.Lessorto dėjimas išvedė į priekį Prancūziją – 24:23.

11 min. Puikus M.Lessorto blokas G.Deckui!

Pirmas kėlinys. Prancūzija – Argentina 18:21

10 min. Prancūzija, atrodo, po truputį įsibėgėja, bet Argentina rodo, kodėl jau pasiekė tiek daug šiame čempionate.

9 min. Koks G.Decko prasiveržimas ir dėjimas iš viršaus! Kol kas prancūzai nesigina taip solidžiai, kaip buvome įpratę – 21:16.

7 min. L.Labeyrie pataikė jau antrąjį savo tritaškį, bet neturėjo šansų prieš L.Scola, pelniusį dvitaškį su pražanga. Argentina toliau diktuoja madas – 17:12.

6 min. M.Delia dėjimu baudžia miegančią Prancūzijos gynybą, puikų prasiveržimą pridėjo F.Campazzo – 12:7.

4 min. F.Campazzo tritaškis ir L.Scola dvitaškis dar padidino argentiniečių pranašumą – 10:2.

1 min. Rungtynes taikliu dvitaškiu atidarė F.Ntilikina, tačiau du taškus su pražanga pelnė L.Scola, vėliau veteranas pridėjo dar du taškus ir išvedė Argentiną į priekį – 5:2.

Namuose drėgna, kaupiasi kondensatas ant langų. Kaip apsaugoti savo namus nuo pelėsio?