2021 03 13

Krasnodare – lietuvių šėlsmas puolime ir įtikinama „Lokomotiv“ pergalė

Šeštadienio popietę VTB vieningoje lygoje užtikrintą pergalę iškovojo du Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės narius savo gretose turinti Krasnodaro „Lokomotiv“ (12-6) ekipa, namuose rezultatu 104:89 (30:29, 27:24, 26:15, 21:21) įveikusi Saratovo „Avtodor“ (8-11) ir pratęsusi pergalingą atkarpą.
Mindaugas Kuzminskas
Mindaugas Kuzminskas / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Svečiai iš Saratovo savo varžovams priešinosi maždaug du kėlinius. Po pertraukos Jevgenijaus Pašutino auklėtiniai pagaliau pademonstravo solidžią gynybą ir išlaikę aukštus procentus atakuojant krepšį žaibiškai susikrovė dviženklį pranašumą.

Labiausiai prie to prisidėjo buvęs Vilniaus „Ryto“ legionierius Drew Gordonas, per pirmas 3 trečiojo kėlinio minutes pelnęs 8 taškus. Kėliniui artėjant į pabaigą „Loko“ jau pirmavo 82:65.

Lemiamame ketvirtyje „Avtodor“ privertė šeimininkus sukrusti, kuomet greitai deficitą nurėžė iki 7 taškų (84:77), tačiau mačo pabaigoje „Lokomotiv“ spurtavo 10:0 ir galiausiai šventė pergalę.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Mantas Kalnietis

Nugalėtojų gretose įspūdingą dvigubą dublį surinko naudingiausiu rungtynių žaidėju tapęs Mantas Kalnietis. Įžaidėjas pelnė 19 taškų (5/5 dvit., 3/5 trit.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 12 rezultatyvių perdavimų ir surinko net 31 naudingumo balą.

Tai buvo naudingiausios M.Kalniečio rungtynės šiame VTB lygos sezone.

Solidžiai rungtyniavo ir Mindaugas Kuzminskas – 17 taškų (6/7 dvit., 1/4 trit., 2/2 baud.), 3 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai ir 17 naudingumo balų. Puolėjas mačą anksčiau laiko baigė dėl 5 asmeninių nuobaudų.

Tiesa, net 30 taškų kartu sudėjus lietuviai surinko dar pirmoje mačo dalyje, kurioje buvo užfiksuotas ir vienas gražiausių rungtynių epizodų – M.Kalnietis tarsi amerikietiškame futbole kamuolį per visą aikštę pasiuntė M.Kuzminskui, kuris pasižymėjo galingu dėjimu.

Aikštės šeimininkai realizavo net 69 proc. dvitaškių ir pataikė kas trečią tolimą metimą (33 proc.).

„Loko“ tai buvo penktoji pergalė iš eilės (įskaitant ir Europos taurę). VTB pirmenybėse jie rikiuojasi ketvirti, o „Avtodor“ užima aštuntą poziciją.

Krasnodaro „Lokomotiv“: Mantas Kalnietis 19, Drew Gordonas 18 (9 atk. kam., 26 naud. bal.), Mindaugas Kuzminskas 17, Nigelas Williamsas-Gossas 16 (7 atk. kam., 8 rez. perd., 7 kl.), Vladislavas Emčenko 10.

Saratovo „Avtodor“: Gianas Clavellas 19, Dušanas Rističius 16 (20 naud. bal.), Željko Šakičius 15, Nate'as Masonas 11 (8 rez. perd.), Markelas Starksas 10 (6 rez. perd.).