Rekomendacijose nurodoma, kad žaidėjams, kurių mėnesinis atlyginimas siekia iki 2,5 tūkst. eurų, uždarbis gali būti nukirptas iki 20 proc.
Krepšininkai, kurių alga yra didesnė nei 2,5 tūkst., gali netekti iki 50 proc. uždirbamos sumos.
Šios rekomendacijos nėra privalomos, tačiau jomis klubai gali remtis tuo atveju, jei ginčai su žaidėjais galiausiai pasuktų teismų keliu.
Tiesa, pranešama, kad nagrinėjant konkrečius atvejus, BAT atkreips dėmesį ne tik į krepšininko gaunamą mėnesinį atlyginimą, bet ir į kitus kriterijus – kaip koronavirusas paveikė klubo finansinę situaciją, žaidėjo ar trenerio finansinius įsipareigojimus ir kt.
Krepšinio arbitražo teismas taip pat pažymi, kad koronaviruso pandemija nėra priežastis klubams vienašališkai nutraukti sutartis. Teigiama, kad pandemijos sukeltos finansinės krizės pasekmes turi dalintis visos pusės.
Eurolygoje kai kurios komandos finansinius klausimus jau ėmėsi spręsti savarankiškai – dalis atlyginimų jau nubraukta „Barcelona“, Madrido „Real“ ir Miuncheno „Bayern“ krepšininkams, Stambulo „Anadolu Efes“ ir „Valencia“ savo žaidėjams išmokės visą sutartą uždarbį, o Tel Avivo „Maccabi“ įšaldė algų mokėjimą iki bendro Eurolygos ir žaidėjų profsąjungos sprendimo.
Tuo tarpu nutrauktoje Lietuvos krepšinio lygoje tik Utenos „Juventus“ ir Pasvalio „Pieno žvaigždės“ susitarė su žaidėjais dėl kompensacijų. Kai kurie kiti klubai atlyginimų žaidėjams nemoka nuo kovo 13-osios, kai buvo paskelbta apie sezono pabaigą.