Paskutinė akcijos diena! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2022 09 02

Kroatai lipo iš milžiniškos duobės, bet graikai su žvėrišku G.Antetokounmpo atsilaikė

Didžiulį pranašumą pirmojo rungtynių pusėje susikrovę Graikijos (1-0) krepšininkai galiausiai turėjo gerokai paplušėti dėl pirmosios pergalės Europos čempionate.
Giannis Antetokounmpo atakuoja kroatų krepšį
Giannis Antetokounmpo atakuoja kroatų krepšį / „Scanpix“ nuotr.

Dimitrio Itoudžio auklėtiniai įtemptoje rungtynių pabaigoje palaužė charakterį parodžiusių kroatų (0-1) pasipriešinimą – 89:85 (24:16, 22:14, 24:32, 19:23).

Galingai rungtynes pradėję graikai, vedami puolime sprogusio Tylerio Dorsey, greitai susikrovė milžinišką pervarą (40:21).

Tačiau po didžiosios pertraukos savo kelių varžovų krepšio link rado ir kroatai. 32 taškus per trečią kėlinį pelnę Damiro Mulaomerovičiaus auklėtiniai sugebėjo priartėti iki vieno taiklaus metimo (62:60).

Ketvirtajame kėlinyje graikai vėl pabėgo dviženkliu skirtumu (75:64), bet kroatai kovėsi iki pabaigos ir paskutinę minutę komandas skyrė tik vienas taiklus metimas (84:82).

Ivica Zubacas nepateikė, o Giannis Antetokounmpo kitoje pusėje įspūdingai, atsukęs nugarą į krepšį, sugrūdo kamuolį iš viršaus (86:82).

Superherojaus kostiumą apsivilkęs G.Antetokounmpo tada gynyboje dar pridėjo bloką, o puolime pelnęs du taškus su pražanga nubraukė paskutines kroatų viltis (89:82).

G.Antetokounmpo nugalėtojams pelnė 27 taškus (9/20 dvit., 0/4 trit., 9/11 baud.), atkovojo 11 kamuolių, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir 3 blokus.

Tiek pat – 27 taškus – surinko ir T.Dorsey (5/9 trit.). Iš likusių graikų tik Dimitrios Agravanis pasižymėjo dviženkliu taškų skaičiumi (11).

Kroatų gretose ryškiausiai žibėjo natūralizuotas amerikietis Jaleenas Smithas – 23 taškai (5/7 trit.). Bojanas Bogdanovičius pridėjo 19 (7 atk. kam.), Krunoslavas Simonas – 18 taškų.

21 minutę žaidęs Dario Šaričius prametė visus savo metimus (0/5 trit., 0/1 dvit.) ir liko be taškų.

C grupėje kol kas pirmauja ukrainiečiai, net 29 taškų skirtumu sutriuškinę britus, o vėliau italai dar žais su estais.