2022 05 08

L.Birutis nepabūgo „Real“ bokštų, tačiau lietuvio ekipa patyrė skaudžią nesėkmę

Labai arti sensacingos pergalės Ispanijos ACB krepšinio pirmenybėse buvo du lietuvius savo ekipoje turinti Santjago de Kompostelos „Obradoiro CAB“ (11-21) ekipa, kuri namuose 88:89 (21:23, 23:23, 19:16, 25:27) nusileido Madrido „Real“ (23-9).
Laurynas Birutis ginasi prieš Walterį Tavaresą
Laurynas Birutis ginasi prieš Walterį Tavaresą / ZUMAPRESS / Scanpix nuotr.

Puikias rungtynes prieš labai pajėgią varžovų priekinę liniją žaidęs Laurynas Birutis dvitaškiu likus 5 sek. iki ketvirtojo kėlinio pabaigos persvėrė rezultatą šeimininkų naudai (88:87), tačiau paskutinį žodį šiame mače tarė varžovų ekipos gynėjas Alberto Abalde.

Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas ant parketo praleido beveik 33 minutes, per kurias pelnė 13 taškų (5/11 dvit., 3/6 baud.), atkovojo 4 kamuolius, kartą atliko rezultatyvų perdavimą, po sykį perėmė ir blokavo kamuolį, bet suklydo 3 kartus ir surinko 10 naudingumo balų.

Palyginimui Walteris Tavaresas surinko tik 6 taškus, Vincentas Poirier – 12.

L.Biručio bendraklubis Laurynas Beliauskas per 6 min. sumetė 3 taškus (1/1 dvit., 1/2 baud.), atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir surinko 4 naudingumo balus.

Santjago de Kompostelos „Obradoiro CAB“: Braydonas Hobbsas 17, Philipas Scrubbas 15 (4 rez. perd., 20 naud. bal.), Laurynas Birutis 13, Kassius Robertsonas 12 (8 rez. perd., 18 naud. bal.).

Madrido „Real“: Sergio Llullas 21 (5 rez. perd., 23 naud. bal.), Adamas Hanga 13, Vincentas Poirier 12 (8 atk. kam., 24 naud. bal.), Alberto Abalde 10.