Lemiamose „Wolves“ rungtynėse – klaidų antirekordas ir žygio Europoje pabaiga

„Mes suvokiame rungtynių svarbą, bet aš manau, kad mums svarbiau esame mes patys – mūsų žaidimas, mūsų kova, mūsų žaidimo kokybė“, – išvakarėse kalbėjo Kęstutis Kemzūra.
Eigirdas Žukauskas ir Garrisonas Brooksas
Eigirdas Žukauskas ir Garrisonas Brooksas / „Betsafe-LKL“ nuotr.

Bet trenerio žodžiai darbais nevirto.

Lemiamas rungtynes Europos taurėje Vilniaus „Wolves“ (5-10) pradėjo aštuoniomis klaidomis per 7 minutes.

Ir 10 vien per pirmąjį kėlinį.

Slobožanskės „Prometey“ (8-7) klubas iš Ukrainos šovė į priekį 25:11.

Praraja tarp ekipų pasiekė 25 taškus (56:31), kuomet trumpam nubudo ir „Vilkai“.

Svečiai pakeitė gynybos sistemą ir po spurto 14:3 sumažino deficitą (50:60).

Bet „Prometey“ trenerių štabas, kuriame dirba ir lietuvis Mantas Šernius, paprašė minutės pertraukėlės, Ukrainos klubas prisitaikė prie „Wolves“ aikštės gynybos, o vilniečiai daugiau kozirių nerado.

Ukrainos klubas vėl ėmė dominuoti ir triuškinti svečius (86:57).

Lemiamose sezono rungtynėse „Wolves“ krito 64:91 (15:29, 14:20, 23:21, 12:21) ir prarado net teorines viltis patekti į Europos taurės atkrintamąsias – pakilti bent iki šeštosios vietos A grupėje.

Blogiausia, kad „Vilkai“ prarado ir tarpusavio pranašumą. Vilniuje prieš „Prometey“ klubą K.Kemzūros auklėtiniai buvo laimėję 14 taškų skirtumu (85:71).

Lemiamose sezono rungtynėse trečiadienį Rygoje „Wolves“ žaidėjai suklydo net 26 kartus, užfiksuodami klubo antirekordą Europoje.

Maža to, tik pirmąjį sezoną Europos taurėje žaidžiantis sostinės klubas įsirašė save ir į juodąją antirekordų knygą, nes 18 klaidų per pirmąją rungtynių pusę yra pakartotas visų laikų turnyro antirekordas.

Lukas Balandis / BNS nuotr./Vaidas Kariniauskas

Dar blogiau, kad jau pirmajame kėlinyje susižeidė Vaidas Kariniauskas, o trečiajame kėlinyje traumą patyrė ir Kristupas Žemaitis, praleidęs varžovo smūgį į veidą, už kurį teisėjai skyrė nesportinę pražangą.

Rusijai ir toliau puolant Ukrainą, rungtynės su Slobožanskės klubu vyko Rygoje.

Košmariškas rungtynes Latvijoje sužaidė ir „Wolves“ lyderis Rasheedas Sulaimonas. Amerikietis per 13 minučių pelnė vos 2 taškus (1/2 dvit., 0/2 trit.), prarado 4 kamuolius ir surinko minus 3 naudingumo balus.

Lukas Balandis / BNS nuotr./Rasheedas Sulaimonas

Dar antrajame kėlinyje jis užsidirbo ir technine pražangą, o po didžiosios pertraukos aikštėje nebepasirodė.

„Prometey“: Ronaldas Marchas 16, Oleksandras Lypovyj (3/4 trit.) ir Illja Sydorovas (2/5 trit.) – po 13, Calebas Agada (2/3 trit., 3 per. kam.), Tai Odiase ir Issufas Sanonas – po 10.

„Wolves“: Jeffery Tayloras 18 (3/5 trit., 7 atk. kam., 3 per. kam., 4 klaid.), Garrisonas Brooksas 14 (6 atk. kam., 4 klaid.), Tre'Shawnas Thurmanas 9 (7 atk. kam., 4 klaid.).

Tai – pirmasis praėjusiame sezone įkurto „Wolves“ klubo sezonas Europos taurėje, bet jau dabar aišku, kad jis baigsis pirmajame etape.

Iki reguliariojo sezono pabaigos „Vilkai“ sužais dar 3 rungtynes, bet savo kailio jau neišgelbės.