2022 03 23

Lenktynės dėl Eurolygos atkrintamųjų – svarbios klubų su lietuviais pergalės

Dėl Eurolygos aštuntuko, vietos atkrintamosiose, lenktyniaujantys „Monaco“ (12-13) ir Vitorijos „Baskonia“ (11-15) klubai šventė svarbias pergales.
Donatas Motiejūnas
Donatas Motiejūnas / „Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

Donato Motiejūno atstovaujama „Monaco“ namie 92:72 (19:22, 29:9, 23:20, 21:21) sutriuškino vieną lygos lyderių Pirėjo „Olympiakos“ (17-9) klubą.

Pergalingą pranašumą šeimininkai susikrovė antrajame kėlinyje, kurį laimėjo net 20 taškų persvara (29:9).

D.Motiejūnas šįkart nebuvo itin pastebimas puolime. Vidurio puolėjas prametė visus tris savo tolimus metimus ir abi baudas. Per 16 minučių su puse lietuvis pataikė vienintelį savo dvitaškį, sugriebė 4 kamuolius, 3 sykius prasižengė ir baigė mačą su minus 1 naudingumo balu.

Papildysime...

Svarbią pergalę iškovojo ir Roko Giedraičio bei Tado Sedekerskio atstovaujama „Baskonia“.

Vitorijos ekipa namie 77:62 (20:19, 12:21, 22:13, 23:9) pranoko Stambulo „Fenerbahče“ (9-14) klubą, kuriam po šios nesėkmės liko tik teoriniai šansai dar pakovoti dėl vietos aštuntuke.

Sezono pabaigoje iš pelenų pakilusi „Baskonia“ laimėjo jau 4 sykį iš eilės.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Fenerbahče“ dar pirmavo 9 taškais (34:43), tačiau „Baskonia“ spurtavo, išsiveržė į priekį, o ketvirtajame kėlinyje ėmė visiškai dominuoti aikštėje.

Stambulo ekipai dėl blauzdos traumos antroje rungtynių pusėje padėti nebegalėjo lyderis Nando De Colo.

R.Giedraitis nugalėtojams per 27 minutes pelnė 12 taškų (3/3 dvit., 2/7 trit.), atkovojo ir perėmė po 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir surinko 9 naudingumo balus.

Tik 7 minutes žaidęs Tadas Sedekerskis nė sykio nemetė į krepšį, bet sugriebė 3 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir surinko 5 naudingumo balus.

„Baskonia“: Wade‘as Baldwinas 24 (5/9 trit., 6 atk. kam., 6 rez. perd.), Alecas Petersas 16 (4/6 trit.), Rokas Giedraitis ir Stevenas Enochas (9 atk. kam.) – po 12, Simone Fontecchio 10.

„Fenerbahče“: Janas Vesely 15 (9 atk. kam.), Marko Guduričius 12 (6 rez. perd.), Devinas Bookeris 9, Nando De Colo 8 (per 13 min.).

Penktadienį Eurolygoje „Baskonia“ ir „Monaco“ susitiks tarpusavyje. Šios, greičiausiai lemiamos, rungtynės dėl vietos Eurolygos atkrintamosiose vyks Monake.