Paskutinė akcijos diena! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2022 09 13

Lietuvių skriaudikai keliauja toliau – ispanai panaikino didžiulę suomių persvarą

Pirmajame Europos čempionato ketvirtfinalyje suomiai turėjo net 15 taškų persvarą, tačiau sensacijos nesukūrė.
Rudy Fernadezas
Rudy Fernandezas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Veterano Rudy Fernandezo ir Willy Hernangomezo vedama Ispanija išlipo iš duobės ir pateko į pusfinalį – 100:90 (19:30, 24:22, 30:15, 27:23).

Tai jau vienuoliktas Europos čempionatas iš eilės, kuriame ispanai patenka tarp keturių geriausių rinktinių.

Kaip ir skausmingame mums aštuntfinalyje lemiamu metu ir vėl nedrebėjo 37-erių R.Fernandezo ranka. Veterano tritaškiai pabaigoje privertė kapituliuoti kovingai žaidusius suomius.

Antrajame kėlinyje Suomija pirmavo net 48:33 ir, atrodė, kuria sensaciją, tačiau antroje rungtynių pusėje ispanai gerokai suaktyvino gynybą ir geriau sužaidė pabaigą.

36 minutę komandas dar skyrė tik vienas taiklus metimas – 84:82 ispanų naudai, bet savo žodį tada tarė R.Fernandezas. Jis perėmė kamuolį, dūrė du tritaškius, o ispanai triumfavo.

FIBA.com nuotr./Rudy Fernadezas ir Willy Hernangomezas

Pusfinalyje jie žais su graikų ir vokiečių poros nugalėtojais.

Suomių aukštaūgiams nesisekė stabdyti ir W.Hernangomezo. Ispanų vidurio puolėjas suvertė 27 taškus (10/13 dvit.) per 24 minutes su puse.

Willy brolis Juancho Hernangomezas buvo antras pagal rezultatyvumą nugalėtojų gretose su 15 taškų, nuo suolo kilęs Dario Brizuela pelnė 14, o tris tritaškius iš penkių pataikęs R.Fernandezas – 11.

FIBA.com nuotr./Ispanų triumfas

Ne tiek daug, kaip su lietuviais, iniciatyvos puolime šįkart ėmėsi ispanų natūralizuotas amerikietis Lorenzo Brownas. Jis pelnė 10 taškų, bet išdalino net 11 rezultatyvių perdavimų.

Suomių neišgelbėjo ir dar vienas puikias rungtynes puolime sužaidęs Lauri Markkanenas. Aukštaūgis pelnė 28 taškus (8/12 dvit., 2/5 trit., 6/7 baud.), sugriebė 11 kamuolių ir surinko 35 naudingumo balus.