Šie įžaidėjai akis į akį susikirto Lietuvos krepšinio lygos finale 2016-aisiais, kai pusfinalyje Vilniaus „Lietuvos rytą“ pranokęs Danielio Ewingo vedamas Klaipėdos „Neptūnas“ metė iššūkį Jerome'o Randle'o atstovaujamam Kauno „Žalgiriui“.
Žaliai balti finale triumfavo 4-1, o po 15 taškų ir 4,6 rezultatyvaus perdavimo rinkęs 175 cm ūgio J.Randle'as buvo pripažintas naudingiausiu šios serijos krepšininku.
„Pamenu kaip mano komandos draugai sakė Šarui: „jeigu norime laimėti finale, turime duoti laisvę Jerome'ui“. Kaune pajutau geriausią patirtį Europoje. „Žalgiris“ mane priėmė išskėstomis rankomis. Šie žaidėjai buvo milijonieriai, uždirbo daug, buvo gerai apmokami, tačiau rūbinėje kažkokių ego nesijautė. Treneris Šarūnas Jasikevičius stūmė mane į priekį ir leido demonstruoti savo žaidimą“, – mena J.Randle'as.
Pažintis tarp šių amerikiečių užsimezgė dar 2012-aisiais Ukrainoje, Mariupolio klube, kuriame sporto direktoriaus pareigas ėjo Rolandas Jarutis, o treneriu dirbo Gintaras Krapikas.
Bičiuliai negailėjo kritikos klubo vadovams bei prisiminė rūbinėje įsiplieskusį konfliktą tarp krepšininko Ricky Minardu bei trenerio iš Lietuvos.
„Ukrainoje buvo labai sudėtinga situacija. Nežinau, ar prieš atvykdamas žinojai, kas ten iš tikrųjų vyksta, – kolegos klausė D.Ewingas. – Su komanda ir krepšininkais viskas buvo gerai, bet vadovybė ir generalinis direktorius... Jie buvo sukti. Sukti, sukti, sukti. Jie ruošėsi atleisti trenerį, kuris apie tai žinojo, tad nusprendė specialiai pralaimėti taurės rungtynes.
Ricky suprato trenerio klastą, kilo konfliktas. Įėjau į rūbinę ir pamačiau, jog jie tuoj susimuš. Visi sėdėjo ir žiūrėjo, o aš negalėjau leisti tam įvykti.“
Kitas krepšininkas papasakojo istoriją, kaip jį esą apgavo dabar Vilniaus klube besidarbuojantis R.Jarutis.
„Ar pameni, kai patekome į finalą, aš turėjau problemų su keliu, o tu sakei atsipūsti ir pailsėti? Generalinis direktorius man sakė vykti namo, bet po kurio laiko žiniasklaidoje teigė, jog aš tiesiog palikau komandą“, – negalėjo patikėti J.Randle'as.
„Nėra pinigų sumos, dėl kurios sutikčiau grįžti į tą Ukrainos miestą. Tai neabejotinai blogiausias mano karjeros etapas“, – pridėjo D.Ewingas.
2014-aisiais metais „Azovmash“ klubas bankrutavo.
Visas epizodas: