2019 08 07

Lietuvos dvidešimtmetės baigė kovą dėl medalių: įtemptoje kovoje krito prieš Serbiją

Lietuvos merginų U20 rinktinė Europos čempionato aštuntfinalyje po įtemptos kovos 62:66 (13:18, 18:11, 12:16, 19:21) krito prieš bendraamžes iš Serbijos ir baigė kovą dėl medalių.
Lietuva U20 – Serbija U20
Lietuva U20 – Serbija U20 / nuotr. FIBA

Rungtynių pradžia lietuvaitėms nebuvo sėkminga – serbės šovė į priekį 8:0, tačiau toli nepabėgo. Po šalto dušo atsigavusi Lietuvos komanda varžovėms tolti nebeleido ir antrojo kėlinio pradžioje švieslentėje jau degė lygus rezultatas 18:18.

Nuo tada virė lygi kova, o priekyje minimaliu skirtumu atsidurdavo tai viena, tai kita ekipa.

Lietuvės turėjo 2 taškų deficitą ir 17 sekundžių atakai ketvirtajame kėlinyje, tačiau Gabija Šegždaitė sužingsniavo.

Daliaus Ubrato auklėtinės greitai pažeidė taisykles, bet Mina Džordževič nuo baudų metimo linijos neklydo ir serbės šoko pergalės šokį.

G.Šegždaitė pelnė 18 taškų ir atkovojo 10 kamuolių. Dalia Donskichytė pridėjo 14 taškų, atkovojo 4 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Lietuvės C grupėje (1 pergalė ir 2 pralaimėjimai) buvo užėmusios trečiąją vietą, serbės D grupėje (2 perg. ir 1 pral.) finišavo antros.

Ketvirtfinalyje Serbijos laukia Rusijos komandos išbandymas.

Lietuva U20: G.Šegždaitė 18 (10 atk. kam.), D.Donskichytė 14, E.Zabotkaitė 10, K.Serkevičiūtė 9.

Serbija U20: M.Džordževič 22 (11 atk. kam.), N.Dimitrijevič 11.