2021 12 19

Metimu iš vidurio trečią pratęsimą išplėšęs K.Maksvyčio klubas šventė neįtikėtiną pergalę

Lietuviškoji Permės „Parma“ (4-4) ekipa tapo VTB Vieningosios lygos istorinio mūšio liudininke. Pirmą kartą šiose pirmenybėse buvo žaidžiami net trys pratęsimai, o juos išgyvenusi Kazio Maksvyčio vadovaujama komanda 108:101 (24:24, 17:14, 19:20, 16:18, 6:6, 15:15, 11:4) palaužė Nur Sultano „Astana“ (2-6) iš Kazachstano.
Adas Juškevičius
Adas Juškevičius / VTB nuotr.

K.Maksvyčio kariauna galėjo uždaryti rungtynes tiek ketvirtajame kėlinyje, tiek ir pirmo pratęsimo metu, tačiau šeimininkų metimai skriejo pro šalį.

Antrojo pratęsimo metu mačo kontrolę į savo rankas perėmė lietuviai. Eigirdas Žukauskas pirmasis pataikė tritaškį, vėliau keturis taškus pridėjo Adas Juškevičius, o likus kiek daugiau nei minutei šeimininkai pirmavo 7 taškais (94:87).

Toliau Permėje dėjosi neįtikėtini dalykai. Per minutę Kazachstano klubas spurtavo net 10:0, o rezultatui išlyginti išsimetant kamuolį iš kitos aikštės pusės „Parma“ turėjo vos 3 sekundes.

Kalėdinis stebuklas įvyko – Jeremiah Hillas metimu iš beveik pusės aikštės komandas pasiuntė jau į trečią pratęsimą.

Jame Rusijos klubas, kurį į priekį vedė užsikūręs J.Hillas, galiausiai įrodė savo pranašumą ir šventė vieną dramatiškiausių pergalių komandos istorijoje.

Šis mačas bus įrašytas į VTB lygos metraščius – tai pirmasis kartas, kuomet komandoms teko žaisti net tris pratęsimus.

A.Juškevičius nugalėtojų gretose per 42 min. pelnė 15 taškų (2/4 dvit., 1/4 trit., 8/8 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, tačiau padarė net 9 klaidas ir surinko 14 naudingumo balų.

E.Žukauskas per 44 min. surinko 12 taškų (3/6 dvit., 1/8 trit., 3/3 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir finišavo su 13 naudingumo balų.

Permės „Parma“: Jeremiah Hillas 32 (7/13 trit.), Marekas Mejeris 18 (22 naud. bal.), Adas Juškevičius 15 (7 rez. perd., 9 kl.), Eigirdas Žukauskas 12 (8 atk. kam.), Artsiomas Parakhouskis 11 (9 atk. kam.), Nikolajus Zhmako 10.

Nur Sultano „Astana“: Anthony Hickey (10 rez. perd.) ir Jaylenas Barfordas po 28, Skylaras Spenceris 14 (14 atk. kam., 23 naud. bal.).