2020 01 29

Pažeminimas: bedantį „Rytą“ pervažiavo „Monaco“ ekipa

Vilniaus „Ryto“ komanda patyrė neįtikėtiną smūgį Europos taurės „Top 16“ etape. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai sužaidė tragiškas rungtynes ir net 61:86 (12:32, 3:21, 20:22, 26:11) buvo sutriuškinti „Monaco“ komandos. Vienu metu skirtumas buvo perkopęs ir 40-ties taškų ribą.

Įdomu tai, kad dar prieš savaitę Vilniuje „Rytas“ 80:75 buvo palaužęs „Monaco“.

Jau nuo rungtynių Monake pradžios matėsi signalai, kad šis vakaras bus skausmingas. „Monaco“ šovė į priekį 10:2 per pirmas tris rungtynių minutes, vėliau padidino persvarą, o kėlinį užbaigė dviem tritaškiais. Po pirmųjų 10-ties minučių „Rytas“ atsiliko 12:32.

Tačiau vilniečiai parodė, kad galima ir dar blogiau. Per antrąjį kėlinį D.Adomaičio auklėtiniai sukrapštė vos 3 taškus, praleido 21 ir į didžiąją pertrauką išėjo atsilikdami 15:53.

Per pirmas 20 žaidimo minučių „Ryto“ visa komanda surinko -3 naudingumo balus, kai varžovai – 67. Vilniečiai pataikė vos 5 metimus iš 24, o „Manaco“ tiesiog smaginosi aikštėje – įšovė 9 tritaškius ir 11 dvitaškių.

Vaizdelis po pertraukos negražėjo. Trečiojo kėlinio antroje pusėje „Ryto“ atsilikimas perkopė ir 40-ties taškų ribą (27:68). Prieš paskutinį ketvirtį D.Adomaičio auklėtiniai atsiliko 35:75.

Ketvirtas kėlinys tebuvo formalumas šioje „Ryto“ tragedijoje.

Eimantas Bendžius pelnė 13 taškų, Deividas Sirvydis pridėjo 11.

Nugalėtojams Norrisas Cole'as (6 rez. perd.) pelnė 17 taškų, Dee Bostas pridėjo 16,Anthony Clemonsas – 13.

Vilniečiai pataikė 35 proc. dvitaškių (9/26), 33 proc. tritaškių (7/21) ir 73 proc. baudų metimų (22/30).

„Rytas“ padarė 17 klaidų, o kovą dėl kamuolių pralaimėjo 27:34.

Kitas rungtynes „Rytas“ vasario 5-ąją žais prieš Kazanės UNIKS. Šiuo metu G grupėje visos komandos turi po 2 pergales ir 2 pralaimėjimus.

„Monaco“: N.Cole'as 17, D.Bostas 16, A.Clemmonsas 13, W.Yeguete 12, Y.Ouattara 10.

„Rytas“: E.Bendžius 13, D.Sirvydis 11, D.Bičkauskis 9, P.Cruzas 8, T.Holloway, E.Kairys ir A.Butkevičius po 4, C.Bairstow ir M.Girdžiūnas po 3.

Ketvirtas kėlinys. „Rytas“ – Monaco“

40 min. Iki rungtynių pabaigos dar pavyko kiek apkarpyti negarbingą deficitą.

36 min. Pražanga prieš iš trijų taškų zonos metusį E.Bendžių – 48:82.

34 min. D.Sirvydis dviejose atakose iš eilės prasiveržimais provokavo varžovų pražangas – 44:78.

33 min. D.Sirvydis dar paprovokavo D.Bostą. Intrigos šiose rungtynėse jau nėra, bet jaunasis snaiperis karščiuojasi – 40:76.

Trečias kėlinys. „Rytas“ – Monaco“ 35:75

27 min. Na štai, skirtumas perkopė 40-ties taškų ribą – 27:68.

24 min. Keturi „Ryto“ taškai be atsako – 21:56.

21 min. P.Cruzas kėlinį atidarė taikliu dvitaškiu – 17:53.

Antras kėlinys. „Rytas“ – Monaco“ 15:53

20 min. Na, pirma rungtynių pusė buvo tiesiog tragiška.

12:18 šiuo metu pralaimėta kova dėl kamuolių, padaryta net 11 klaidų. 5 „Ryto“ krepšininkai turėjo neigiamą naudingumo balų skaičių. „Ryto“ visa komanda surinkusi -3 naudingumo balus, kai varžovai – 67.

29 proc. taiklumu vilniečiai metė dvitaškius (4/14) ir pataikė 10 proc. tolimų metimų (1/10).

17 min. Na, šiandien net ir vienu taikliu baudos metimu reikėtų pasidžiaugti – 15:48.

16 min. 4/11 dvitaškių ir 1/9 tritaškių. Taip pat net 10 klaidų skandina „Rytą“, atsiliekantį nepadoriu skirtumu – 14:46.

15 min. Bendras „Ryto“ komandos naudingumas per 15 minučių yra 11, „Monaco“ – 55.

13 min. Dar du trijų taškų vertės kamuoliai skrodė „Ryto“ tinklelį. Deficitas augo – 14:40.

12 min. Varžovai toliau žaidė užtikrinčiau – 12:34.

Pirmas kėlinys. „Rytas“ – Monaco“ 12:32

10 min. Kėlinys, kurį norisi pamiršti. Jį „Monaco“ užbaigė dviem tritaškiais.

8 min. Varžovai šiandien pataiko tai, ką prametė prieš savaitę Vilniuje. Kol kas „Rytui“ šviečiasi liūdnas vakaras. Reikia daryti išvadas – 12:26.

3 min. Du varžovų tritaškiai ir D.Adomaitis šaukė pasitarimą. Jo auklėtiniai atsiliko – 2:10.

2 min. A.Butkevičius pelnė pirmuosius „Ryto“ taškus, bet rungtynių pradžioje vilniečiai atsiliko – 2:4.

Prieš rungtynes. Tylos minute buvo pagerbti praėjusią savaitę mirę Robertas Archibaldas ir Kobe Kryantas.

Komandų starto penketai:

„Rytas“: Pako Cruzas, Tu Holloway, Arnas Butkevičius, Cameronas Bairstow, Martynas Echodas.

„Monaco“: Dee Bostas, Jaleelas O'Brienas, Ericas Buckneris, Norrisas Cole'as, Landingas Sane'as.

Ekspertai įvertino: ko reikia, kad Lietuvos verslai klestėtų?